Main content

22 січня українці відзначатимуть 103-ю річницю проголошення Акта Злуки. Напередодні Дня Соборності України для студентів Житомирського автомобільно-дорожнього фахового коледжу було проведено історичний урок «Україна – соборна держава!»

Юнаки й дівчата пригадали історію Дня Соборності – свята, яке відзначається щороку в день проголошення Акту возз’єднання Української Народної Республіки та Західно-Української Народної Республіки, що відбулося 22 січня 1919 року. Передувало йому підписання Четвертого універсалу Центральної Ради, яким Українську Народну Республіку проголошено суверенною і незалежною державою.

В ході розмови студенти дізналися,  що автором сценарію Свята Злуки був всесвітньовідомий науковець, історик, політичний, культурний, релігійний діяч з Житомирщини – Іван Огієнко. Саме завдяки Іванові Огієнку уряд УНР прийняв рішення оголосити 22 січня на вічні часи державним святом України.

На завершення заходу студенти взяли участь у вікторині «Я – патріот» і перевірили свої знання з історії України. Бібліотекар запропонувала присутнім долучитися до щорічного «ланцюга єдності» та патріотичної ходи і проявити свою патріотичну позицію.

Сьогодні, після трьох десятків років Незалежності, проблема соборності України є не менш актуальною. Віримо, що територіальна цілісність України, навіки залишатиметься непорушною. День Соборності – це свято єдності усього народу України, що прагне створити сильну, розвинену країну. З Днем Соборності України!

Додати коментар


Захисний код
Оновити