Main content

Національно-патріотичне виховання формується на прикладах історії становлення української державності, українського козацтва, героїки визвольного руху, досягнень у галузі політики, освіти, науки, культури і спорту. Головна його мета полягає в тому, щоб через комплекс заходів щодо виховання патріота України, готового самовіддано розбудовувати суверенну, демократичну, правову й соціальну державу, виявляти національну гідність, знати і цивілізовано відстоювати свої громадянські права та виконувати обов’язки, сприяти громадянському миру й злагоді в суспільстві.

У реалізації цього надзвичайно складного процесу відіграють велику роль бібліотеки, які задовольняють інформаційні, освітні та культурні потреби користувачів.

Обласна бібліотека для юнацтва за підтримки Департаменту культури, молоді та спорту Житомирської обласної державної адміністрації ініціювала проведення обласної патріотичної акції для молоді «Синьо-жовтень» до Дня українського козацтва та Дня захисників і захисниць України.

Для утвердження соціальної ролі книги, підвищення іміджу бібліотек як інститутів з організації змістовного дозвілля та читацької активності молоді Житомирщини Обласна бібліотека для юнацтва ініціювала проведення обласної акції «Бібліотека просто неба» серед публічних бібліотек області.

Цінність акції полягає в тому, що вона відіграє значну роль у залученні нових читачів до бібліотеки, розвитку інтересу до читання, особливо серед молоді. По-перше, на відкритих майданчиках можливо зібрати більше користувачів, ніж у залах бібліотеки, по-друге, окрім читачів бібліотеки, заходи, проведені в рамках акції, зацікавлюють випадкових перехожих.

Патріотизм як духовно-моральна цінність завжди був і залишається пріоритетним завданням функціонування держави, становлення суспільства, розвитку особистості. За цих умов актуальності набуває проблема виховання у молоді патріотизму як почуття приналежності до держави, українського народу, гордості за свою країну та відповідальності за її долю. Водночас постає потреба осмислення проблеми патріотизму в умовах сучасних соціокультурних трансформацій та викликів. Свій внесок у процес формування ідеології патріотизму у молодого покоління здійснюють і бібліотеки. 

З цією метою обласна бібліотека для юнацтва за підтримки Департаменту культури, молоді та спорту Житомирської обласної державної адміністрації ініціювала проведення обласної акції «Синьо-жовтень» до Дня українського козацтва та Дня захисника України серед центральних районних бібліотек, міських бібліотек ЦБС, публічних бібліотек ОТГ та сільських бібліотек, що обслуговують юнацтво.

Залучити юнаків і дівчат до книги, до проведення вільного часу в бібліотеці допомагає щорічний Тиждень юнацького читання. У час інформаційних перетворень, коли молоде покоління багато часу проводить в Інтернеті, бібліотека робить усе для того, щоб стати цікавою та корисною для молоді, підвищити свій імідж і перетворитися не тільки на інформаційно-освітній, а й на культурно-дозвіллєвий центр.

Сьогодні, коли без Інтернету і цифрових технологій важко уявити собі життя та роботу, здається, що і книга відступає на другий план. Але це зовсім не так. Книга була і залишається незамінним супутником людини, її мовчазним радником, всезнаючим помічником, невичерпним джерелом мудрості. Книга – це вікно у світ культурного розмаїття, це міст, що з’єднує різні цивілізації у часі й просторі.

Сучасні публічні бібліотеки, особливо ті, що працюють з  молоддю, розширюють свій простір, виходять на вулиці для проведення  акцій з популяризації книги та читання – просто неба. Таким користувачам не потрібен читацький квиток. Бібліотекарі не очікують на читача в бібліотеці, а поспішають до нього на зустріч.

Історія нашого народу засвідчує, що без  патріотизму неможлива міцна держава. Зважаючи на це, бібліотека стає містком між формуванням національно-патріотичної свідомості юних громадян та стилем життя кожного жителя Житомирщини. З цією метою КЗ «Обласна бібліотека для юнацтва» Житомирської обласної ради за підтримки Управління культури і туризму  Житомирської обласної адміністрації ініціювала проведення обласної акації з національно-патріотичного виховання «Синьо-жовтень» серед центральних районних бібліотек, міських бібліотек ЦБС, публічних бібліотек ОТГ та сільських бібліотек, що обслуговують юнацтво.