Main content

З травня по вересень 2021 року в акції взяли участь користувачі Любарської центральної районної бібліотеки та бібліотек сіл Юрівка, Привітів, Стара Чортория, Липне, Михайлівка, Бердичівської публічної міської бібліотеки та бібліотеки філії № 7, Малинської центральної публічної бібліотеки ім. В. Скуратівського, Коростенської центральної міської бібліотеки ім. Миколи Островського та бібліотек-філій №1, №2, №4, №7, Олевської центральної міської бібліотеки для дорослих, Хорошівської селищної бібліотеки, Чоповицької публічної бібліотеки та бібліотек сіл Новобратське, Йосипівка, Липляни, Владівка, Шевченкове.

Враховуючи виклики сьогодення, працівники бібліотек намагалися використовувати під час акції сучасні різноманітні форми роботи, які завдяки актуальному змісту, творчому підходу та нетрадиційним назвам привертали увагу користувачів бібліотеки, а також залучали нових відвідувачів. Саме тому постійний пошук інновацій, нестандартних ідей, методик, проєктів, що відображають новий підхід до змісту та організації бібліотечного обслуговування, допомагають бібліотекарям активізувати читання юнаків та дівчат, більш повно задовольняти їхні інформаційні потреби, дають змогу користувачам усвідомити своє місце та роль в оточуючому світі.

Провести літо цікаво і з користю усім мешканцям міста Бердичева, а особливо молоді,  пропонували працівники публічної бібліотеки з філіями Бердичівської міської територіальної громади. З дотриманням усіх протиепідемічних вимог працівники публічних бібліотек виходили на подвір’я, площі, галявини, в парки та сквери у своїх мікрорайонах, запрошували молодь і всіх охочих долучатися до читань просто неба, театралізованих дійств та майстер-класів, вікторин та флешмобів, розважальних та спортивних програм. Упродовж літа бібліотекарі організовували розваги, інтелектуальні ігри та презентації книг у нетрадиційному та незвичному форматі, що набуло популярності серед бердичівлян.

У Бердичеві акція «Бібліотека просто неба» розпочалася з участі у загальноміському культурно-мистецькому заході до Дня Європи, що проходив під гаслом «У серці Європи – з Україною в серці». В організації та проведенні розважальних програм і пізнавальних локацій допомагали волонтери молодіжного центру «М-Формація».

 

 

 

 

 

 

Родзинкою свята став вуличний перформанс «Оноре де Бальзак та Евеліна Ганська» у форматі костюмованого дійства. Учасники заходу, імітуючи образи Оноре де Бальзака та Евеліни Ганської, прогулювались вулицями міста та фотографувалися з гостями свята. А для найменших мешканців Бердичева бібліотекарі підготували особливий сюрприз – справжнісінького Кота у чоботях!   

Чудовим настроєм, іграми та розвагами наповнили бібліотекарі перший день літа, на який припадає свято – Міжнародний день захисту дітей. На Центральній площі міста бібліотекарі організували «Сімейну PARковку». Разом з найменшими бердичівлянами складали великі пазли, будували найвищу у Бердичеві вежу, створювали малюнки з кави, грали на музичних інструментах, випробовували свої сили у спортивних командних змаганнях. Було ще багато цікавинок, що запам’яталися цього дня.

 

 

 

 

 

 

Щонеділі впродовж липня та серпня в Парку культури та відпочинку ім. Т. Г. Шевченка бібліотекарі «М-Формації» знайомили бердичівлян із новинками літератури, проводили спортивні змагання, майстер-класи, пропонували стати учасниками тематичних вікторин.

 

 

 

 

 

 

Увагу маленьких бердичівлян привернула книга коміксів Тетяни Тищенко «Ти не один», яку презентували куратори «М-Формації». Книга створена на підтримку дітей, перед якими постали труднощі, пов’язані зі страшною та невиліковною хворобою. Маленькі читачі з цікавістю переглядали книгу, обговорювали її зміст, розмальовували різноманітні поробки.

Надзвичайно важливо не забувати про трагічні сторінки нашої історії. Щоб привернути увагу містян до пам’ятної та трагічної дати – Дня пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу – бібліотекарі провели вуличну акцію «Крим в моєму серці». Бібліотекарі розповіли учасникам акції про багатовікову історію кримськотатарського народу, про співпрацю кримських татар і українців на шляху розбудови суверенної України, провели паралелі між депортацією 1944 року і подіями, що відбуваються в окупованому Криму сьогодні. Викликала інтерес тематична виставка, підготовлена працівниками бібліотеки.

 

 

 

 

 

 

У рамках загальнонаціонального святкування Дня Прапора та 30-річчя Дня Незалежності України куратори молодіжного центру разом із містянами приєдналися до національної артподії Молодь in UA. 120 команд-учасниць з усіх куточків України створювали спільний малюнок на полотні, щоб показати, чим пишається та куди хоче прямувати молодь, якою буде їхня країна мрій. Приємно, що ідея бердичівлян потрапила у сімку фіналістів.

 

 

 

 

 

До Дня батька в парку культури та відпочинку працівники бібліотеки разом з волонтерами організували тематичну вуличну акцію «Супер-татко». Вони презентували книги, що надійшли за Програмою поповнення фондів публічних бібліотек від Українського інституту книги, проводили вікторини, ігри, майстер-класи, пригощали бердичівлян смаколиками.

Юнаки та дівчата розповідали про унікальність та неповторність своїх батьків, життєві принципи, що взяли від них у спадок: оберігати близьких, вміти брати на себе відповідальність за прийняття важливих рішень, захищати слабких, займатися спортом тощо. Бути батьком – це не тільки велика відповідальність, а й велике щастя. В День батька бібліотекарі закликали всіх відвідати своїх батьків, привітати зі святом, сказати теплі слова, не забути зателефонувати їм, щоб сказати про свою любов до них. Цінувати  кожну мить, проведену разом зі своїми мамою і татом!

Улітку опановувала вуличні простори міста, парки, галявини та подвір’я будинків бібліотека-філія № 7 для дітей. Фахівці бібліотеки розпочали роботу з реалізації проєкту «Читальна зала на Європейській». Юнаки та дівчата брали участь у веселих розвагах і конкурсах, відповідали на питання вікторини, відгадували загадки, демонстрували спритність і швидкість під час веселих естафет, подорожували онлайн містами, що пов’язані з іменами великих українців та країнами Європейського Союзу.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Особливий інтерес учасників акції викликали книги, що надійшли до бібліотеки від Українського інституту книги за Програмою поповнення фондів публічних бібліотек.

Найактивніші читачі стали учасниками театральної студії, організованої на галявині просто неба працівниками бібліотеки.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Літо було продуктивним та насиченим.

Щоб наблизити книгу і читання до містян, створити багатоаспектний комунікативний простір, де активна роль буде належати її користувачам як учасникам практики культурного діалогу, працівники публічних бібліотек Коростенської міської територіальної громади вдалися до проведення ріноманітних заходів на свіжому повітрі.

Упевнені, що мандрувати світом можна і не виходячи з дому, гортаючи сторінки журналів і газет про подорожі та туризм з цікавими історіями, яскравими фактами, кольоровими ілюстраціями різних куточків світу, працівники Коростенської центральної міської бібліотеки ім. Миколи Островського запропонували своїм користувачам інформаційну годину «Навколо світу сторінками періодичних видань».

Залучити до читання якомога більше юнаків та дівчат допомогла бібліотекарям книжкова виставка «Літо на книжкових сторінках». Популярні пригодницькі твори зарубіжних та сучасних українських письменників, представлені на ній, зацікавили багатьох користувачів.

З метою популяризації періодичних видань, які передплачує бібліотека, було організовано прес-калейдоскоп «Новинки та свіжі сторінки улюблених журналів та газет»».

Одного літнього дня на головній площі міста бібліотекарі провели бук-ланч «Меню для книгоїда» для мешканців міста. Серед книжкових «страв» кожен охочий обирав літературу до смаку: і загадки королів українського детективу, і дивовижний світ української фантастики, і загадковий, інтригуючий історичний роман.

А на літературне подвір’я «Літо на книжкових сторінках» запросили місцеву поетесу Людмилу Костюченко (LyKos), яка отримала відзнаку «Гордість міста» в номінації «Збереження і примноження традицій». Поетеса розповіла присутнім про свою творчість, захоплення, уподобання, декламувала нові вірші і подарувала міській книгозбірні примірники книг з автографом. Чудова подія зворушила душі і серця присутніх на зустрічі.

Багато цікавих розваг від бібліотекарів у міському парку «Древлянський» чекали на мешканців міста під час святкування «Дня родини». Присутні відповідали на запитання вікторини, відгадували загадки, читали вірші, співали пісні, згадували прислів’я про родину. Юнаки і дівчата із задоволенням розповідали про традиції, що зберігаються в їхніх родинах, згадували, як рідні проводять свій вільний час, разом із бібліотекарем створювали своє родинне дерево. На завершення свята учасники переглянули видання, представлені на книжковій виставці «В душі бринить струна єдина – родина, книга і дитина».

До Міжнародного дня тропіків бібліотекарі підготували інформ-хвилинку, під час якої познайомили користувачів з рослинним і тваринним світом цієї кліматичної зони. Перехожі могли почитати книги і газети, поспілкуватися з організаторами свята і отримати необхідну інформацію.

Вже стало доброю традицією в бібліотеках Коростенської міської бібліотечної системи відзначення одного з найбільш магічних та загадкових свят українського народу – Івана Купала як найбільш яскравого та багатого на традиції. Історія, звичаї, традиції, вірування, пов’язані з Купальським святом, поєднання вогню й води, очищення ними і ворожіння на майбутню долю – про все це розповідали бібліотекарі біля книжкової виставки просто неба «Купальське свято на дива багате».

До Дня Незалежності України працівники центральної бібліотеки у співпраці з ГО «Жіноча рада» в міському парку «Древлянський» провели вікторину «Незалежна. Соборна. Вільна». Відповідаючи на запитання вікторини, молодь згадувала імена визначних осіб, які творили історію нашої держави, демонструвала знання з історії України та рідного краю. Бібліотекарі активно залучали перехожих до ознайомлення з виданнями, представленими на книжковій виставці, де описується  героїчна  боротьба нашого народу за свободу і незалежність. Користувачі бібліотеки із задоволенням читали вірші, присвячені Державним символам України.

 

До проведення акції долучились також і бібліотеки-філії. Під час бібліотечного бульвару «Ми хочемо, щоб ваше літо було книгами зігріто», що облаштували біля бібліотеки-філії № 1 для дітей ім. Лесі Українки, можна було пограти в шахи, в козацьке лото, бадмінтон,  погортати сторінки улюблених журналів та взяти участь в артртерапії «Візьмемо до рук кольорові фарби. Розмалюємо світ у яскраві барви».

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Для відвідувачів артстудії «Творчими долонями», що діє на базі бібліотеки-філії № 2, до 30-річчя Незалежності України бібліотекарі провели майстер-клас «Солоні малюнки, рельєфні візерунки». Юнаки і дівчата за допомогою солі, клею та фарб створювали картини на патріотичну тематику. Роботи вийшли яскравими і змістовними. Завершився захід оглядом літератури, представленої на книжковій виставці «Пізнаємо Україну разом».

Бібліотекарі філії №4 запросили учасників фан-клубу «Бібліомікс» на бібліопікнік «Відпочивай з книгою – у бібліотеці під відкритим небом», де запропонували різномaнітні книжкові «чaстування». Користувачі з цікавістю переглядали книжкове меню пікніка: бутерброд «Книжковий» (обговорення прочитаних книг), «жартівливий десерт» (вікторина), «журнальний коктейль» (перегляд журналів) та «асорті на галявині» (гуморина), «за чим ви прийшли на пікнік?» (обмін кулінарними рецептами, розважальні ігри). Бібліопікник не залишив нікого байдужим. Кожен знайшов для себе щось цікаве, корисне, отримав позитивні емоції, відпочив на свіжому повітрі

Для юних читачів у бібліотеці-філії № 7 провели свято книги на свіжому повітрі «Книга – добрий, мудрий друг, книга знає все навкруг». Користувачі мали змогу переглянути новинки літератури і взяти участь у вікторині «Вірю – не вірю».

Урізноманітнювали літнє дозвілля мешканців та гостей міста під час акції «Бібліотека просто неба» і працівники Олевської центральної міської бібліотеки для дорослих Олевської ТГ. Насичена програма об’єднала голосні читання, вікторини, квести, конкурси, екскурсії, зустрічі з авторами, майстер-класи, літературні круїзи, літературні мандрівки, інтелектуальні ігри.

Під час святкування Дня молоді бібліотекарі активно залучали перехожих до вуличної акції «Книги у пошуках читача», знайомили їх з виданнями, представленими на книжковій виставці «Читай і будь лідером». Виставка допомогла юнакам та дівчатам зорієнтуватися у різноманітті популярних книг сучасних українських авторів. Кожен користувач знайшов свою книгу, а дехто відкрив для себе нові імена. Яскравим доповненням до святкової атмосфери стала тематична фотозона, біля якої для гарного кадру жваво збиралися містяни. Біля святкової фотозони діяла книжкова виставка «Літній книжковий круїз» для всіх, хто цікавиться різними сферами життя та любить читати про все на світі.

Бібліотека – прекрасний майданчик для розкриття та реалізації різноманітних талантів юнаків і дівчат. Саме цьому сприяє проведення в бібліотеках творчих майстер-класів за різними напрямками – карвінг, оригамі, квілінг, паперопластика, бісероплетіння, виготовлення ляльок-мотанок. Під час майстер-класу з паперопластики, що провела молода майстриня Людмила Лук’янчук просто неба, юнаки і дівчата вчилися створювати оригінальні речі власними руками. Майстриня допомагала юним користувачам «підкорювати» аркуші паперу, з яких згодом з’явилися гордовиті лебеді, вази з квітами та інші паперові дива. Всі роботи експонувалися на виставці, що привертала увагу перехожих.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Зацікавила відвідувачів акції фотовиставка Романа Світловського. Бібліотекарі представили її у вигляді фотосушки, на яку автор зібрав і розмістив кращі художні фотографічні матеріали із зображенням м. Олевськ та мальовничої природи Олевщини. Ці унікальні кадри дали можливість учасникам акції ненадовго поринути в атмосферу весняного лісу, літньої ночі, посидіти на березі річки, прогулятися вулицями рідного міста. Всі отримали позитивну, цілющу енергію гарного настрою, яка, безперечно, додала кожному натхнення та відчуття гармонії зі світом.

Вдалому проведенню заходів сприяла активна рекламна кампанія: афіши, плакати, пресрелізи, оголошення, анонсування заходів на сайті бібліотеки та в соціальних мережах.

Цікаві змістовні заходи просто неба провели працівниці Хорошівської селищної бібліотеки. Вони оформляли книжкові виставки, проводили диспути, разом з охочими подорожували сторінками книг.

Про шляхи отримання інформації, про переваги паперової чи електронної книги йшла мова з користувачами під час диспуту «Книга в епоху Інтернету: за і проти». Юнаки і дівчата прийшли до висновку, що сучасні джерела інформації не витісняють книгу, не замінюють її, потрібно поєднувати і книгу, і Інтернет.

У затінку дерев було організовано книжкові виставки «Мандри книжковим світом», «Книги нового століття», які допомогли юнакам і дівчатам дізнатися про нові видання, розширити коло читання, познайомитись із сучасними українськими та зарубіжними авторами.

Відзначаючи 30-ту річницю Незалежності України, працівники бібліотеки на Соборній площі  презентували розгорнуту виставку декоративно-прикладного мистецтва «Моя Україна – єдина та вільна», що зацікавила як  мешканців селища, так і гостей свята. Під час свята звучали українські народні пісні, пісні українських авторів, вірші, демонструвалися вироби декоративно-прикладного мистецтва.

 

Працівники бібліотек Любарської ТГ в рамках акції «Просто неба» на головній площі селища організували бібліомайданчик, де юнаки та дівчата не тільки читали книги, переглядали періодичні видання, але й малювали, відповідали на запитання вікторин, відгадували тактильні загадки, влаштовували перегони на самокатах, грали в рухливі ігри.

Зацікавила молодь виставка книг, де були представлені різноманітні видання сучасних українських та зарубіжних авторів для будь-якого віку, настрою та вподобання. Ці книги надійшли за сприяння Українського інституту книги в рамках Програми поповнення бібліотечних фондів.

Сучасним, інтерактивним заходом став справжній європейський квартал «Відкрий для себе Європу» з мотивуючими банерами, плакатами, подарунками та сувенірною продукцією від Представництва ЄС в Україні.

Різноманітні заходи в рамках акції провели і сільські бібліотеки громади. На період шкільних літніх канікул бібліотекар с. Юрівки для своїх користувачів організувала читальну залу під відкритим небом.

 

 

 

 

 

 

У Привітівській сільській бібліотеці упродовж акції працював розважально-ігровий табір «Юність – радість, юність – сонце, юність – мир і доброта».

 

 

 

 

 

Книжкова алея «Літо починається» працювала в Старочорторийській сільській бібліотеці. На учасників акції чекали різноманітні ігри, вікторини, голосні читання, майстер-класи з виготовлення виробів з полімерної глини та пластиліну, і як завжди – конкурс малюнка на асфальті.

Книжкові посиденьки «Веселися, грай і книжки читай», бліц-вікторину «Швидко казку пригадай», майстер-клас з виготовлення віночків було організовано і проведено в бібліотеці с. Липно.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Наймолодших користувачів бібліотеки с. Михайлівка зацікавила книжкова виставка «Чарівні герої на сторінках книг», а старших читачів – конкурс малюнків до улюблених книг.

 

 

 

 

 

 

 

 

Урізноманітнювали літнє дозвілля користувачів під час акції «Бібліотека просто неба» і бібліотекарі Чоповицької ОТГ. Вони презентували свої послуги та проводили заходи з популяризації читання, аби привернути увагу громади до можливостей бібліотеки.

Бібліотекарі і користувачі Чоповицької ОТГ за традицією, святкуючи День селища, взяли участь в організації та проведенні квест-гри «Шляхами князя Чопа». Учасники квесту розшифровували чоповицьку говірку, розгадували кросворд з історії Чопович, давали відповіді на запитання вікторини. Дві команди читачів подолали вісім локацій, серед них: давня фабрика меблів, судноплавна ріка Славута, церква св.Трійці в Чоповичах, найстаріше приміщення в Чоповичах, стародавнє Чоповицьке кладовище, пам’ятник князю Чопу Древлянському – засновнику Чопович. Під час квесту учасники мали змогу не лише знайти нових друзів, розважитися, створити міцну команду, а й краще пізнати рідне селище, зануритися в його історію та пройтися пам’ятними місцями.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Більше про історію свого села дізналися юнаки і дівчата від бібліотекаря Новобратської сільської книгозбірні, яка організувала квест-гру. Виконуючи завдання, складаючи анаграми та знаходячи підказки, учасники квесту відвідали такі загадкові місця, як рівчачок, що у древні часи був повноводною рікою, нерукотворна криничка з джерельною живою водою, перша християнська церква на території Чопович у Кручі.

 

 

 

 

 

 

Бібліотекарі Йосипівської і Липлянської сільської бібліотек до святкування Дня Чоповицької громади підготували обряд Трійці «А ми куста водимо», вікторину «Чи знаєте ви історію Чоповицької громади?» та майстер-класи для дітей. А до Дня молоді бібліотекарі підготували жартівливу інсценізацію.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Відзначаючи 30-річчя Незалежності України, Чоповицька публічна бібліотека разом з дитячою бібліотекою запросила користувачів на квест-гру «Україна єдина». За перемогу змагалися дві команди. Учасники подолали вісім зупинок, де відповідали на запитання, виконували закодовані завдання, щоб отримати частину мапи України, яку бібліотекарі умовно поділили на вісім частин. По завершенню квесту гравці склали свої частини і отримали мапу України. Молодь мала можливість не лише перевірити свої знання з Історії України, а й пригадати, які інгредієнти потрібні для приготування українського борщу. Учасники гри продемонстрували не лише козацький дух, а й силу. І юнаки, і дівчата, і організатори під час гри отримали позитивні емоції та драйвовий настрій.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

До Дня Незалежності України в Чоповицькій селищній бібліотеці для дітей було організовано виставку малюнка «Україна очима дітей». Дитячі роботи вражали  різноманіттям барв, дитячої фантазії, випромінювали любов до Батьківщини та її громадян.

Цікавими заходами був наповнений  літературний пікнік «Вільні, бо незалежні». Бібліотекарі підготували для своїх користувачів низку активностей, які допомогли відновити в пам’яті державні та народні символи, обряди і традиції нашої країни, згадати відомих діячів, талановитих вчених, митців, які прославляли Україну в різні часи. Під час презентації книги Анни Третяк  «Подорож по Україні» чопівчани дізналися, наскільки дивовижною є наша держава з її багатовіковою історію та мальовничою природою. Під час онлайн-мандрівки мальовничими куточками України вони залюбки згадували свої подорожі та ділилися враженнями. Діти декламували вірші, відгадували загадки, відповідали на запитання вікторини, проводили конкурси, руханки. Захід став майданчиком спілкування бібліотекарів та односельців.

 

 

 

 

 

 

Резонансним серед користувачів КЗ «Чоповицька публічна бібліотека» стало проведення літературного свята «Знайомтесь! Наш земляк Володимир Ткачук». Бібліотекар познайомила юнаків і дівчат з життєвим і творчим шляхом поета. Незважаючи на те, що поет живе за кордоном, туга за рідним краєм не відпускає. Ця тема пронизує всю творчість поета. У силу свого поетичного таланту він намагається осмислити такі вічні теми, як любов до Батьківщини, рідного села, природи, матері, дитини. Під час свята молодь читала вірші Володимира Ткачука та мала можливість познайомитися з новими книгами, що він надіслав землякам.

Приємним сюрпризом для користувачів Владівської сільської бібліотеки став бібліофреш «Сторінками книжкового літа». Учасники заходу отримали задоволення від знайомства з різножанровою літературою та сучасною українською книгою. Кожен міг вибрати книгу за своїми літературними уподобаннями, подискутувати з однодумцями щодо прочитаного, порадити щось нове. Молодь села була активною і на літературних посиденьках «Кава з книгою», де мала можливість на свіжому повітрі перегорнути сторінки нових видань, що надійшли до бібліотеки, та посмакувати запашну каву.

Бібліотекар Шевченківської сільської бібліотеки дивувала мешканців та гостей села різноманітними заходами і книжковими виставками, які відбувалися на бібліотечному подвір’ї.

У Липнянській сільській бібліотеці упродовж акції працював гурток «Чарівна майстерня». Творчі майстерні міцно увійшли в практику бібліотечної роботи. Адже вміти створювати прекрасне своїми руками – справжній талант.

Під час майстер-класу «Руки творять дива, якщо серце сповнене добра» завідуюча бібліотекою навчала юнаків і дівчат майстерності виготовлення квітів із кольорового паперу. Присутні з цікавістю і задоволенням виготовляли квіти та отримали безліч позитивних емоцій. Добрим порадником у цій творчій справі є і сучасна література – книги і журнали, де змістовно описано технологію виготовлення штучних квітів.

Робота творчих майстерень при бібліотеках сприяє розвитку творчих здібностей користувачів, залучає їх до продуктивного читання. Адже читання – це процес творчий. Це цілий світ яскравих образів, кольорів і почуттів, це світ уяви та насолоди від читання.

Акція «Просто неба» в Малинській Центральній публічній бібліотеці імені Василя Скуратівського розпочалася в день святкування Всеукраїнського дня вишиванки, де бібліотекарі представили власну локацію «Вдягни свою чудову вишиванку, відчуй в ній ласки і душі тепло». Юнаки і дівчата з цікавістю переглядали книжкову виставку-інсталяцію «Вишиванка – твій генетичний код», а за допомогою смартфонів знайомилися з виставкою «Вишиванки у QR-кодах», брали участь в акції «Літературні діаманти про вишиванку», робили фото на згадку у народознавчій фотозоні «Вишивати – це як молитися».

До Міжнародного дня захисту дітей бібліотекарі підготували для найменших читачів та їхніх батьків цікаву книжкову фотозону «Зростаєм ми під небом України». Різноманітні запитання, веселі жарти, вікторини, кросворди, конкурси зацікавили присутніх і подарували гарний настрій та незабутні емоції. Діти показали свої знання, вміння, навички та творчі здібності. Упродовж свята за допомогою книжкової виставки «Візьми мене з собою в літечко» працівники бібліотеки презентували книги українських письменників. Учасники акції мали можливість взяти книги з виставки та записатися до бібліотеки.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

До Всеукраїнського дня родини працівники бібліотеки організували у міському парку культури і відпочинку простір живого спілкування «Книгу в сім’ю – сім’ю в бібліотеку». Приємно, що захід відвідали цілі родини. Відвідувачі мали змогу познайомитися з літературою на книжковій виставці «Щаслива родина – душа України», взяти участь у книжковому марафоні «Читаємо всією сім’єю» та у конкурсі цікавих і допитливих «Книга питає, книга відповідає», попрацювати у творчій майстерні «Солодкий сувенір – своїми руками», зробити світлини у фотозоні «Запрошуємо у читацьку родину». Спілкування вийшло яскравим, гарного настрою додали цікаві книги та погожий літній день.

Літературно-краєзнавчу панораму просто неба «І світу не впізнаєш, не знаючи свого краю» було організовано до 175-ї річниці від дня народження Миколи Миклухо-Маклая, визначного вченого і мандрівника. Користувачі мали змогу познайомитися з літературою на виставці-персоналії «Людина світу та її українське коріння: М. М. Миклухо-Маклай», здійснити інформаційно-краєзнавчу фотомандрівку «Малинський берег Маклая», продемонструвати свою ерудицію та знання з історії краю при розгадуванні кросворду «Малинщина в запитаннях та відповідях».

Діти та підлітки на окремій локації мали змогу взяти книги з виставки-подорожі «Бібліотуризм: мандруємо з героями книг» та доєднатися до конкурсу малюнка на асфальті «Барви рідного краю».

Особливим гостем заходу став історик і краєзнавець Володимир Студінський, який розповів цікаві факти з життя Миклухо-Маклая і його родини.

Святкова програма, підготовлена для малинчан та гостей міста бібліотекарями Малинської бібліотеки імені Василя Скуратівського до 30-річчя Незалежності України, була насичена різноманітними конкурсами, вікторинами, розвагами, іграми та майстер-класами. Під час презентації тематичної книжкової виставки юнаки та дівчата дізналися про цікаві маловідомі факти з історії нашої держави, відкрили для себе нові імена. Неабиякий інтерес викликала у молоді виставка творчих робіт бібліотекарів Малинської громади «Надихаючись Україною».

Під час літературно-патріотичного марафону «Всім серцем любіть Україну свою» найактивніші учасники читали вірші про Україну. Містяни охоче подорожували мапою України та клеїли стікери з побажаннями під час мініпараду патріотичних ідей «Я люблю Україну, тому я…»

Наймолодшим учасникам сподобалися майстер-класи від бібліотекарів з виготовлення українського віночка та створення вітальної листівки «З Днем Незалежності, Україно».

У рамках святкування Дня м. Малин бібліотекарі представили власну локацію у парку культури і відпочинку імені Миколи Миклухо-Маклая.

Відвідувачі не лише ознайомилися з краєзнавчою книжковою виставкою «Мій Малин славний, мій граде ясний», розгадували історико-краєзнавчий кросворд «Краю мій, тут я живу», але й охоче фотографувалися у креативній фотозоні «Малин – 10 цікавих фактів з історії», отримуючи інформативні листівки. Для численних відвідувачів свята локація бібліотеки стала місцем естетичного й інтелектуального відпочинку.

Цьогорічна акція «Бібліотека просто неба» вкотре засвідчила, що, незважаючи на карантинні обмеження, бібліотека залишається надзвичайно важливим культурно-просвітницьким осередком громади, а бібліотекарі – це творчі, креативні, відкриті й небайдужі до читачів люди, які роблять значний внесок в життя громад і є невід’ємною їх частиною.