Main content


Напередодні славетної дати, 150-річчя від дня народження видатної поетеси Лесі Українки, в юнацькій відбулася онлайн-зустріч з викладачкою Житомирського базового фармацевтичного фахового коледжу, кандидаткою філологічних наук Людмилою Суворовою.

Людмила Костянтинівна народилася у Новоград-Волинському районі, на малій Батьківщині Лесі Українки, познайомилася з творчістю поетеси ще в садочку, де вперше почула її вірш «Вишеньки, черешеньки». Важливою подією в житті дівчини стало відвідання музею імені Лесі Українки.

Минуло сім років від подій, які назавжди змінили нашу країну і кожного українця. Роки важких втрат, болю і випробувань. Події, які залишили в минулому мирне розмірене життя.

Працівники обласної бібліотеки для юнацтва завітали до студентів Житомирського автомобільно-дорожнього фахового коледжу НТУ та провели годину пам’яті «Майдан: сторінка живої історії», присвячену Дню  героїв Небесної Сотні.

19 лютого  в обласній бібліотеці для юнацтва  відбулася онлайн-зустріч «Музична присвята Лесі»  до  150-річного  ювілею української поетеси, перекладачки, фольклористки, культурної діячки Лесі Українки.

Музика завжди викликала в душі Лесі цілу гаму почуттів. Усе літературне життя майстрині слова, поезія і музика пройдуть пліч-о-пліч, увиразнюючи одна одну, надаючи неперевершеної художньої сили її творам. Під впливом музики яскрава фантазія Лесі вимальовувала сюжети і образи. Пісня, музика, мелодія  набувають в поезіях Лесі символічного значення, втілюючи в собі високе прагнення авторки до краси, духовності, оптимізму.

До 150-річного ювілею української поетеси, нашої славетної землячки Лесі Українки в обласній бібліотеці для юнацтва відбулась zoom-конференція «Сила духу Лариси Косач», в якій взяли участь шанувальники творчості поетеси: старшокласники і вчителі навчальних закладів міста Житомир, бібліотекарі, представники органів місцевого самоврядування міст, районів та сіл області.

Спікером була Олена Юрчук, докторка філологічних наук, професорка, завідувачка кафедри української та зарубіжної літератур Житомирського державного університету імені Івана Франка.

17 лютого в обласній бібліотеці для юнацтва відбулась онлайн-зустріч «Життя на продаж» за участі начальника відділу правопросвітництва та надання безоплатної правової допомоги Житомирського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Андрія Мілютіна.

Торгівля людьми залишається гострою та реальною проблемою для багатьох країн світу, у тому числі й для України. Сучасні форми експлуатації людини та нові виклики створюють загрозу практично для всіх соціальних груп населення.

«Гірко плаче Україна сльозами і кров’ю.

Кат будує своє «завтра» на горі людському…

Гірко плаче Україна і тяжко ридає…

Своїх синів, що померли, сльозами вмиває.

Плаче ненька Україна,

Плаче кожна мати, та, що сина відпустила,

волю здобувати»

Тарас Шевченко

 

#юнацька_запрошує творчих особистостей взяти участь у конкурсі до ювілею ЛЕСІ УКРАЇНКИ.

📝Розміщуйте у фейсбуці власні прозові (есе, оповідання) та поетичні твори за мотивами поезії Лесі Українки або присвячені її життю та творчості.

👉 Додавайте хештег #Леся_Українка_назавжди , позначайте Житомирська обласна бібліотека для юнацтва та бібліотеку, яку відвідуєте найчастіше.

😊 Участь в конкурсі - без вікових обмежень.

10 лютого в обласній бібліотеці для юнацтва відбулася онлайн-зустріч «Професії цифрової епохи» за участі доцента кафедри цифрової економіки та міжнародних відносин Державного університету «Житомирська Політехніка» кандидатом економічних наук В'ячеславом Ткачуком.  

Щороку 9 лютого стоматологи світу відзначають своє професійне свято. Виникнення цього Дня пов’язують із Святою Аполлонією, дочкою видатного александрійського чиновника, яку піддали жорстоким тортурам за відмови зректися християнства – жінці вирвали зуби і погрожували спалити. Її страждання так вразили сучасників і нащадків, що народилася легенда: варто тільки вимовити ім'я Аполлонії, помолитися їй – і зубний біль вщухне. Вже давно зуби лікують не молитвами. Доглядати за здоров’ям ротової порожнини допомагають стоматологи. В юнацькій відбулася онлайн-зустріч «Здорові зуби – гарна посмішка» за участі директора міської дитячої стоматологічної поліклініки Дмитра Школи.