Main content


28 липня відбувся черговий книжковий пікнік, що організувала обласна бібліотека для юнацтва. Бібліотекарі знов приготували для хлопців  і дівчат безліч активностей та цікавинок.

Ранок розпочався з обговорення  теми «Безпека на воді». Про основні правила поведінки на відкритих водоймах, заборони та застереження при купанні діти дізналися в ході розмови з нашими друзями - психологинями ДСНС України в Житомирський області. Отримані знання були для всіх дуже корисними, адже попереду на всіх чекали веселі пригоди на воді з одним із найкращих тренерів нашого міста Дмитром Морозом.

28 липня – Міжнародний день боротьби з гепатитом. З цієї нагоди в обласній бібліотеці для юнацтва відбулась онлайн – зустріч «Гепатит не може чекати» за участі Ольги Сахневич, координаторки департаменту охорони здоров’я ОДА за напрямком «Інфекційні хвороби», лікарки-інфекціоністки КНП «Обласна клінічна лікарня».

Проблема захворювання на гепатит є нагальною для людства, оскільки існує ймовірність неоголошеної пандемії гепатиту.

21 липня відбувся «Книжковий пікнік на мапі міста». Цього разу для учасників пікніків організували квест вулицями міста і низку активностей у бібліотеці.

Учасники заходу поділилися на дві команди та вирушили у мандрівку центральними вулицями міста від бібліотеки до Шодуарівського парку. На кожній локації хлопці й дівчата виконували різноманітні творчі, інтелектуальні та спортивні завдання, за правильне виконання яких отримували підказку про подальший маршрут. Варто зазначити, що для обох команд були розроблені індивідуальні маршрути, які дозволили поглибити знання з історії, архітектури, літератури, мистецтва Житомира та дізнатися цікаві факти про минуле й сучасне життя міста. Юнаки та дівчата не лише весело провели час, а й відкрили для себе багато нової та корисної інформації.

Книжкові пікніки, що організовує обласна бібліотека для юнацтва вже встигли зарекомендувати себе як пізнавальний, яскравий, цікавий відпочинок для дітей та  молоді.  Так 14 липня для дітей  була організована екскурсія до пожежної частини Головного управління ДСНС України у Житомирській області. Під час екскурсії діти дізнались, з чого складаються робочі будні рятувальників, чим обладнаний транспорт пожежогасіння та машини спеціального призначення. Працівники пожежно-рятувальної служби обговорили з дітьми причини виникнення пожеж та з’ясували, у який спосіб їм можна запобігти. З великою зацікавленістю хлопці та дівчата спостерігали за демонстрацією швидкості та злагодженості дій рятувальників у відповідь на сигнал тривоги.

7 липня на річці Кам’янка відбувся тематичний Книжковий пікнік для юних книголюбів, організований працівниками юнацької бібліотеки. Саме в ніч з 6 на 7 липня, з нагоди літнього сонцестояння східні слов'яни відзначають традиційне свято Івана Купала, відоме також як Купальська ніч та Іванів день. Цього дня бібліотекарі підготували цікаві розповіді про історію походження одного із наймістичніших свят року, його походження і символіку, магічні властивості вогню, води та різноманітних трав. Юнаки й дівчата дізналися про головні атрибути свята – язичницьких богів Купала і Марену, а також про загадкову квітку папороті. Це, мабуть, єдине язичницьке свято, що збереглося досі та на яке майже не вплинуло християнство.

Учасники пікніку долучилися до майстер-класу з плетіння купальського вінка та конкурсу на кращий тематичний малюнок. Усі разом, взявшись за руки, танцювали довкола багаття та пускали вінки на воду. Цікавими і веселими для дітей стали ігри та забави давніх слов’ян, що розігрувалися в цей день. Наші пращури раділи цьому святу і вірили, що купальські обряди допоможуть їм захистити свій дім і близьких, зміцнити здоров'я та попросити у долі щастя.