Main content


З на годи Дня Соборності України працівники обласної бібліотеки для юнацтва провели для студентів Житомирського професійного ліцею патріотичну годину «У єдності сила народу». Присутні на заході слухали про розрізнення українських земель, тривалу боротьбу за національне визволення, утвердження власної державності, свободолюбство і національний дух українства, а також історію соборизації українських земель у власній державі.

19 січня православні християни святкують Богоявлення, або як в народі кажуть Водохреща. Вважається, що в цей день вода має чудодійну силу і здатна навіть зцілювати. Її зберігають весь рік і використовують як лікувальну. Дівчата, щоб зберегти красу, цією водою вмиваються.

З порадами щодо традиційного купання на Водохреща юнацька запросила до розмови завідувачку відділу імунної профілактики, лікарку-імунолога Обласного центру громадського здоров’я Житомирської обласної ради Анну Кухарук.

Сьогодні, 16 січня, в Україні відзначається День пам’яті захисників Донецького аеропорту. Всеукраїнський день пам’яті «кіборгів» було встановлено за ініціативою українських воїнів, які 242 дні боронили Донецький аеропорт. За стійкість і незламність українських захисників назвали «кіборгами» навіть вороги, які були шоковані, що живі люди могли так довго та стійко боронити будови аеропорту, «мовляв, тільки роботи здатні вистояти в таких нелюдських умовах». «Кіборги вистояли, не вистояв бетон!» – фраза, яка увійшла в історію разом із подвигом бійців України.

За тиждень після Різдва, напередодні Нового Року за старим стилем, українці святкують Щедрий Вечір. За християнським календарем — це день преподобної Меланії. В народній традиції обидва свята об'єднались, і тепер маємо Щедрий Вечір, або свято Меланки, який припадає на вечір 13 січня. Основою Щедрого Вечора в українців вважають багатий святковий стіл, щедрування, ворожіння, ігри та забави. Головною стравою є щедра кутя, яка здавна вважалася одним із символів миру та добробуту.

Святий вечір напередодні Різдва — особливий, незабутній момент у житті кожної людини. Напередодні свята працівники музею «Оберіг Студеної води», що в с.Студениця Коростишівського району, гостинно запросили бібліотекарів Житомирської обласної бібліотеки для юнацтва взяти участь у святковому дійстві. Метою зустрічі стало вивчення та збереження традицій наших предків, які по краплі передавалися і примножувалися поколіннями.

Узагальнені матеріали з проведення обласної патріотичної акції для молоді «Синьо-жовтень» до Дня українського козацтва та Дня захисника України

Патріотизм як духовно-моральна цінність завжди був і залишається пріоритетним завданням функціонування держави, становлення суспільства, розвитку особистості. За цих умов актуальності набуває проблема виховання у молоді патріотизму як почуття приналежності до держави, українського народу, гордості за свою країну та відповідальності за її долю. Водночас постає потреба осмислення проблеми патріотизму в умовах сучасних соціокультурних трансформацій та викликів. Свій внесок у процес формування ідеології патріотизму у молодого покоління здійснюють і бібліотеки.