Main content


31 грудня, у переддень Нового року, житомиряни відзначатимуть 77-му річницю звільнення рідного міста від нацистських загарбників.

Житомир перебував під фашистською окупацією два з половиною роки. За час окупації і боїв у місті були зруйновані майже всі промислові підприємства, близько 200 будівель культурно-побутових установ, 40% житлових забудов. 18 листопада 1943 року на території Житомирської області розгорнулися жорстокі бої, які тривали упродовж 40 днів і увійшли в історію як бої на Рубежі мужності. Зараз на місці боїв на трасі Київ-Житомир поблизу Брусилова встановлено меморіал. Остаточне визволення Житомира відбулося 31 грудня 1943 року. 14 січня 1944 року, через 918 днів окупації, Житомирська область була повністю визволена.

19 грудня Україна відзначала день адвокатури. З цієї нагоди ми запросили до розмови голову кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури, заступницю директора Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Житомирській області Наталію Радушинську.

19 грудня Україна відзначала день адвокатури. З цієї нагоди ми запросили до розмови голову кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури, заступницю директора Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Житомирській області Наталію Радушинську.

Адвокатура України – недержавна самоврядна інституція, що забезпечує здійснення захисту, представництва та надання правової допомоги на професійній основі. Адвокат самостійно вирішує питання організації і діяльності у встановленому законом порядку.

17 грудня до юнацької завітав директор національного видавництва дитячої літератури «Веселка» Олексій Бондаренко.17 грудня до юнацької завітав директор національного видавництва дитячої літератури «Веселка» Олексій Бондаренко.

На книжках з логотипом  «Веселки» виросло не одне покоління українців. Видавництво друкує найкращі зразки української та світової класики, сучасної художньої літератури, фольклору, а також науково-пізнавальні твори, різноманітні антології, тематичні збірники тощо. Веде активну громадську роботу, плідно співпрацює з бібліотеками і освітянами, проводить виставки, дитячі свята, здійснює  численні благодійні акції.

Безпечні новорічні святаНезабаром радісні і веселі свята Нового року та Різдва! Для багатьох з нас із початком зими виникає певне передчуття дива, очікування подарунків та незабутніх емоцій. Але потрібно пам’ятати й  про те, що під час проведення Новорічних та Різдвяних свят значно підвищується небезпека виникнення пожеж. Сьогодні, під час онлайн-зустрічі в юнацькій, про основні правила пожежної безпеки розповів головний інспектор сектора запобігання надзвичайним ситуаціям Житомирського міського відділу УДСНС України Олександр Мальований.  

Про творчість та життя Катерини Білокур молоді10 грудня, з нагоди 120-річчя від дня народження видатної і неповторної художниці Катерини Білокур, для учнів ЖВПТУ – інтернату відбувся артвернісаж «Доля виспівана в квітах».

У талановитої дівчини не було посібників з малювання, вчилася малювати сама, спостерігаючи за природою. Малювала просто неба, переносячи мольберт з місця на місце, заповнюючи все полотно рослинними мотивами. Не маючи коштів на фарби й пензлі, готувала їх сама з рослин та щетини. Художниця не робила ескізів до своїх картин, не писала етюдів, не наносила контуру майбутньої композиції.

Юнацька закликає всіх знати та реалізовувати свої права!

10 грудня – Міжнародний день прав людини і Всеукраїнський день безоплатної правової допомоги. З цієї нагоди в юнацькій відбулась розмова з Наталією Радушинською, заступницею директора Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Житомирській області.

Одним із найважливіших міжнародних актів із захисту прав кожного є Загальна декларація прав людини. Документ, у якому проголошені невід'ємні права, притаманні людям, незалежно від їх раси, кольору шкіри, статі, мови, релігії, політичних чи інших переконань, національного або соціального походження, майнового або іншого становища.

Народні традиції онлайн в юнацькійТрадиційні грудневі вечорниці – свято вареників та дівочого гадання відбувалися в Україні 12 грудня. У народі свято називають Калитою. Воно вважається парубочим, оскільки в Андріївську ніч парубкам дозволено бешкетувати і робити різні збитки, а дівчата цієї ночі можуть дізнатися свою долю.

9 грудня до юнацької завітали наукові співробітники відділу етнографії Житомирського обласного краєзнавчого музею – Надія Борисова та Ольга Бабська. Вони розповіли про традиції, звичаї та обряди одного з найулюбленіших народних свят, котре відзначається 13 грудня і відкриває цикл зимових свят. Цікавою була розповідь про обрядовий одяг українців, його значення та походження. Фахівці продемонстрували приклад жіночого і чоловічого весільного вбрання, яке готували саме від свята Андрія.

В юнацькій ще раз говорили про СНІД1 грудня – Всесвітній день боротьби зі СНІДом. З цієї нагоди в обласній бібліотеці для юнацтва відбулася онлайн-зустріч з психологинею обласного медичного спеціалізованого  центру Вікторією Сенкевич.

Спікерка повідомила, що Україна, на жаль, посідає одне з перших місць у Європі та шосте на земній кулі за швидкістю поширення ВІЛ. За статистикою у Житомирській області  – близько 7000  ВІЛ-інфікованих  та близько 2000 осіб, хворих на СНІД. 85% з них – репродуктивні та працездатні люди віком від 30 до 49 років. Говорячи про ситуацію під час карантину на COVID-19, ведуча зазначила, що статистичних даних ще немає, але щомісяця в Центрі реєструється 40 ВІЛ-інфікованих.