Main content

12 березня в обласній бібліотеці для юнацтва відбулася зустріч «Профілактика психологічного здоров’я підлітків та поради батькам» за участі психолога Житомирської обласної дитячої клінічної лікарні Тетяни Осипович.

Підлітковий вік – найскладніший етап у житті. Саме в цей період відбуваються зміни в фізіологічному стані молодої людини, в її настроях, поглядах, поведінці. Тому батькам дуже важливо вибудувати правильну стратегію поведінки, аби допомогти своїй дитині долати ці труднощі.

 

Спеціаліст наголосила на необхідності дорослим зрозуміти, що підлітки в цей час шукають відповіді на важливі для себе питання: хто вони, що можуть, на що здатні вплинути, чи можуть витримати і подолати життєві випробування. Відповідальність за власні невдачі підліток переносить на свої тілесні відчуття, адже відбуваються фізіологічні зміни підліткового організму. Батьки в цей час повинні не забувати про важливість фізичного навантаження в житті підлітка.

Необхідно навчитися чути та слухати один одного. Іноді підліткам легше поділитися своїми думками і проблемами з чужими, аніж зі своїми рідними. Глобальна задача для сучасних батьків – доброзичливі стосунки з підлітками.

Карантини суттєво змінили таке звичне для нас життя. Багато підлітків опинилися на ізоляції вдома, що стало значним психологічним випробуванням, особливо для тих сімей, де відсутнє щоденне довірливе спілкування. Батькам варто пам’ятати, що саме від них, дорослих членів сім’ї, залежить психічний стан дітей. Якщо батьки помічають, що дитина починає замикатися в собі, вони повинні терміново втрутитися в ситуацію та поговорити з підлітком. Коли батьки відчувають, що самі не можуть її владнати, треба звернутися до підліткового психолога. Все це сприятиме вихованню успішної людини. Кажуть, коли хворіє дитина, треба лікувати батьків. В сім’ї має бути безпечне коло спілкування – настільні ігри, хобі, спільні домашні справи. Щоб підлітки відчували себе потрібними, з ними треба розмовляти, жити їхнім життям.

Відповідно до статистики 28 відсотків молоді проходить етап дорослішання безкризово. У певної частини підлітків є проблеми, які можна вирішити. Потрібне тільки розуміння дорослих, що все це минеться. Батьки мають підтримувати своїх дітей любов’ю та особистим прикладом.

Для випускників шкіл наближається тривожний період закінчення школи та вступу на навчання. Щоб успішно скласти ЗНО, батьки повинні заздалегідь психологічно готувати свою дитину, навчати їх технікам стресостійкості. Ні в якому разі не можна порівнювати одну дитину з іншою. Слід порівнювати можливості підлітка сьогоднішнього і вчорашнього: вчора було так, а сьогодні вийшло краще.

Батьківська любов до дітей має бути очевидною. Хай усім вистачить сил та мудрості стати опорою в дорослішанні молоді!

Зустріч відбулась за підтримки Житомирського обласного центру громадського здоров’я.

Щоб дізнатися більше, дивіться відео зустрічі.

Comments are now closed for this entry