Main content

Цими днями виповнюється десять років з дня аварії на АЕС «Фукусіма-1» – однієї з найбільших техногенних катастроф в історії Японії. А 26 квітня світ буде згадувати  ще одну сумну дату – 35 років аварії на Чорнобильській АЕС.

Саме тому в обласній бібліотеці для юнацтва відбулася онлайн-зустріч «Фукусіма – біль у серці» за участі директорки благодійного фонду «Заложники Чорнобиля» Євгенії Дончевої та ліквідатора аварії на Чорнобильській АЕС Миколи Вознюка.

 

11 березня 2011 року поблизу японської Фукусіми стався сильний землетрус. Підземні поштовхи, пізніше визнані найпотужнішими в Японії за всю історію сучасних спостережень, спровокували цунамі. Гігантська хвиля обрушилася на АЕС "Фукусіма-1", що призвело до масштабної аварії.

Євгенія Дончева та Микола Вознюк розповіли, чим схожі та різняться дві найбільші радіаційні катастрофи світу. Зокрема, аварія на АЕС «Фукусіма-1» сталася внаслідок стихії. Вибух на ЧАЕС став результатом технологічних помилок і людської недбалості. В Японії багато людей загинуло під час цунамі, в той час як в Чорнобилі в перші дні кількість жертв була невеликою. Обидві катастрофи потягли за собою велику кількість жертв від радіаційного забруднення протягом подальшим років.

У перші роки після аварії в Чорнобилі японські матері написали мешканцям Житомирської області, яка найбільше постраждала після аварії, листи підтримки і співчуття, простягнули руку допомоги. Вони хвилювалися за майбутнє українських дітей. І першою гуманітарною допомогою з Японії було дитяче харчування. Після трагедії  на «Фукусіма-1» благодійний фонд «Заложники Чорнобиля» започаткував новий проект «Материнський промінь надії», присвячений цим двом аваріям. Вже українські матері висловлювали співчуття постраждалим. На зібрані українцями кошти були придбані дозиметри, яких не вистачало на той момент в Японії. Так зав’язалася дружба жінок, що переросла в плідну співпрацю і взаємодопомогу двох країн.

Благодійний фонд «Заложники Чорнобиля» упорядкував та видав декілька збірок, у які увійшли листи з обох країн. Євгенія Дончева подарувала примірники книжок Житомирській обласній бібліотеці для юнацтва.

Аварії на Чорнобильській АЕС та АЕС «Фукусіма-1» стали уроком для всього людства. Тому громадськість світу все частіше ставить питання відмови від атомної енергетики та переходу на альтернативні джерела.

Щоб дізнатися більше, дивіться відео зустрічі.

Comments are now closed for this entry