Main content

Напередодні славетної дати, 150-річчя від дня народження видатної поетеси Лесі Українки, в юнацькій відбулася онлайн-зустріч з викладачкою Житомирського базового фармацевтичного фахового коледжу, кандидаткою філологічних наук Людмилою Суворовою.

Людмила Костянтинівна народилася у Новоград-Волинському районі, на малій Батьківщині Лесі Українки, познайомилася з творчістю поетеси ще в садочку, де вперше почула її вірш «Вишеньки, черешеньки». Важливою подією в житті дівчини стало відвідання музею імені Лесі Українки.

Людмила була вражена незвичайною атмосферою та особливою аурою, що панувала в музеї, і саме тоді відчула спорідненість з Лесею на підсвідомому рівні. Під час участі у міжнародному конкурсі з української мови імені Петра Яцика, Людмила написала свій перший вірш під впливом поезії Лесі Українки та стала переможницею.

Людмила Суворова зізналася, що й зараз пише вірші, особливо тоді, коли її переповнюють почуття радості чи суму. Один із них народився у рідному селі, як відгук на поезію Лесі Українки «Літо краснеє минуло».

Ранок, розбавлений кавовим серцем,

Ніжиться в сонці п'янкому цілунках,

Тіні постлітнього зарева скачуть

І розкидають свої подарунки.

 

Від лоскоту рос так здригається тіло,

Втопають  ступні несміливо у травах,

Ще мить – і душа від землі полетіла 

І в павутинні бринить величаво.

 

Солом'яні пальці торкають колюче,

Лишають на шкірі рожеву прикрасу,

Збираю губами вологу жагуче

І кутаю сонце в невидиму рясу.

 

Вдивляюсь у неба широкі зіниці,

Сортую очима розкидані хмари.

Моїх тихих мрій – та нікчемна дещиця,

І знов кличе осінь. Лунають фанфари...

 

Цікавою була розповідь пані Людмили про життєвий і творчий шлях Лесі Українки. Спікерка звернула увагу на те, що під час своїх лекцій вона намагається спростувати сформоване на її думку кліше, де Лесю Українку зображають в образі мучениці. Пані Людмила презентувала та рекомендувала до прочитання книгу «Міф проти історії» кандидатки філологічних наук Галини Левченко. Завдяки цьому монографічному дослідженню читач зможе по-новому поглянути на творчість Лесі Українки.

Наостанок гостя звернула особливу увагу на важливість вивчення творчості Лесі Українки «для усвідомлення самих себе, для того, щоб ми упевнено могли іти у світ, щоб ми могли пишатися своєю культурою, що, можливо, хтось завдяки Лесі переосмислить себе, відкриє для себе нові слова,  хтось просто переживе емоційний сплеск, який вплине на гарний настрій».

Щоб дізнатися більше про авторку, дивіться відео:

Comments are now closed for this entry