Main content

17 лютого в обласній бібліотеці для юнацтва відбулась онлайн-зустріч «Життя на продаж» за участі начальника відділу правопросвітництва та надання безоплатної правової допомоги Житомирського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Андрія Мілютіна.

Торгівля людьми залишається гострою та реальною проблемою для багатьох країн світу, у тому числі й для України. Сучасні форми експлуатації людини та нові виклики створюють загрозу практично для всіх соціальних груп населення.

На жаль, в умовах пандемії збільшились ризики і підвищилась можливість громадян потрапити до ситуації торгівлі людьми.

За даними Міністерства соціальної політики України за 2020 рік було зареєстровано 132 офіційних випадків торгівлі людьми. З них 114 випадків були зафіксовані всередині країни.

Люди часто не асоціюють трудову експлуатацію або примусову працю з торгівлею людьми. Хоча ці поняття тісно пов'язані. Особливо під час пандемії COVID-19 та карантинних обмежень. В цей період загострились питання втрати роботи, доходу та обмеження можливості працевлаштування. Кордони закриваються, і виїхати на заробітки майже неможливо. А безробіття через карантин пригнічує та змушує людей хапатися за соломинки сумнівних пропозицій заробітку. Це використовують недобросовісні роботодавці, які значно погіршують умови праці та зменшують її вартість.

Як показує практика, злочин починається з того, що аферисти пропонують своїм майбутнім жертвам привабливі можливості працевлаштування. У багатьох випадках особа дізнається про дійсні умови договору лише після приїзду до місця призначення, коли в неї відбирають паспорт, вдаються до фізичного та психологічного насильства, вимагають відпрацювати гроші, витрачені на оформлення документів, віз та проїзних квитків.

Щоб не потрапити в трудове рабство, фахівець радить:

- нікому не довіряйте свій паспорт, тримайте документи тільки у себе;

- повідомте своїм рідним, друзям чи близьким детальну інформацію про своє перебування за кордоном з адресою та контактними телефонами;

- перед від’їздом за кордон з’ясуйте номери телефонів українських посольств та консульських представництв у країні, куди ви виїжджаєте;

- вивчіть, хоча б на мінімальному рівні, мову країни, куди ви збираєтесь їхати.

Якщо ви опинилися у скрутній ситуації, залишилися без паспорту або вам хтось погрожує, звертайтесь до представників посольства своєї країни. Ви можете скористатися послугами гарячої лінії системи безоплатної правової допомоги 0800213103.

Бережіть себе! Бажаємо вам ніколи не потрапляти в подібні ситуації, але ви маєте знати, куди звернутися за допомогою.

Щоб дізнатися більше, дивіться відео зустрічі.

Comments are now closed for this entry