
|
Дацюк Г. І. Янголи Небесної Чоти / Г. І. Дацюк. – Чернівці : Букрек, 2016. – 320 с.
У книзі зібрані інтерв’ю з митцями, які стали героями Революції гідності 2013-2014 років. З часом розмови у прямому ефірі забуваються, а надруковані на папері та оприлюднені у книжці інтерв’ю дають можливість не раз перечитати та згадати слова цих людей.
|
 |
Майдан. Свідчення. Київ, 2013-2014 роки / за ред. Л. Фінберга, У. Головач. – Київ : Дух і Література, 2016. – 784 с. – (Бібліотека спротиву, бібліотека надії)
Ця книга – добірка свідчень про події Революції Гідності в Україні 2013-2014 років. В книзі зібрано розповіді оборонців, медиків, священників, митців – людей різного віку та фаху, мешканців практично всіх регіонів країни. Вони були учасниками й свідками Майдану – етапу «народження нової нації». Майдан, поза сумнівом, стане одним із важливих символів української новітньої історії. Багатоголосся думок, представлених у книзі, зацікавить як нинішніх, так і прийдешніх читачів.
|
 |
Махорін Г. Л. Наші герої / Г. Л. Махорін. – 3-е вид., доп. і уточн. – Житомир : Рута, 2015. – 212 с.
У книзі розповідається про національно-визвольну боротьбу українського народу у ХХ-ХХІ століть і учасників цієї боротьби, життя яких пов’язане з Житомирщиною. Читач зможе дізнатися про долі наших земляків, які в різний час боролися за українську державність і нині захищають кордони України та її територіальну цілісність, зокрема про героїв Небесної Сотні: Якова Зайка, Віктора Прохорчука, Сергія Кемського, Олександра Балюка, Анатолія Нечипоренка.
|
 |
Небесна сотня / упоряд. : О Трибушина, І. Соломко. – Харків : Фоліо, 2015. – 206 с.
Це книга-реквієм, книга-посвята тим учасникам Революції гідності, які віддали найцінніше – своє життя – заради того, аби Україна та всі ми жили в мирі та незалежності. Герої книги – звичайні люди з різних куточків нашої держави. Якби не Майдан, вони б ніколи не зустрілися. Це він об’єднав їх, зробив побратимами та «воїнами світла». Ця книга була написана заради того, аби пам’ять про величезну самопожертву героїв Небесної сотні назавжди залишилася в серцях українців.
|
 |
Терейковська С. Небесна сотня. Життєписи. Кн 1. / С. Терейковська. – Київ : Національний музей Революції Гідності, 2018. – 432 с.
Це документально-публіцистичний мартиролог Героїв Небесної Сотні. Його створила Світлана Терейковська, педагог, волонтер, учасниця Революції Гідності. У нарисах-життєписах – яскраві долі 35 активістів Євромайдану, які віддали життя заради перемоги демократії. Маловідомі біографічні факти, спогади та свідчення рідних, близьких, земляків, майстерність оповідачки творять живе епічне полотно новітньої української героїки та розкривають витоки нашого патріотизму.
|
 |
Майдан. Пряма мова. Кн. 1 / розшифр., упоряд. та прим. О. Ю. Чебанюк, О. Ю. Ковальової. – Київ: Національний музей Революції Гідності, 2019. – 448 с.
У книзі зібрано 35 інтерв’ю, записаних з учасниками та свідками подій Революції Гідності в Україні. Євромайдан – драматичний період новітньої історії України – постає перед читачами у спогадах, враженнях, роздумах учасників тими епізодами пережитого, які вони особисто вважають важливими, які їх найбільше вразили та запам’яталися.
|
 |
Бердинських К. Єлюди: Теплі історії з Майдану / К. Бердинських. – Київ : Брайт Стар Паблішинг, 2014. – 184 с.
Ця книжка – блог-щоденник з Інтернету, який автор розпочала під час Євромайдану. Журналістка щодня зустрічала на Майдані прекрасних людей. Скромних і водночас упертих і відчайдушних, із різним рівнем доходів та освіти. Хтось із Заходу України, хтось зі Сходу. У книзі «Єлюди» є записи про смерть і поранення, біль і сум, але також про взаємодопомогу, силу й мужність, натхнення й любов. Дуже хочеться, щоб ці історії залишилися не тільки в Інтернеті, а й у пам’яті читачів цієї книжки.
|
 |
Кошкіна С. Майдан. Нерозказана історія / С. Кошкіна. – Київ: Брайт Стар Паблішинг, 2015. – 400 с.
До книги ввійшли відверті інтерв’ю головних дійових осіб тієї історичної зими, людей, що перебували по обидва боки барикад Революції. 80 відсотків контенту цієї книги унікальні – дані та свідчення очевидців публікувалися вперше. Завдання книги – максимально точно реконструювати події (насамперед, кулуарні), процеси, які були приховані від очей тих, хто мерз на площах, але які безпосередньо вплинули на результат Революції Гідності.
|
 |
Небесна сотня: антологія майданівських віршів / упоряд. Л. Воронюк. – Чернівці: Букрек, 2014. – 392 с.
До антології увійшли вірші понад двохсот сучасних українських письменників та непрофесійних авторів про революційну боротьбу українців протягом листопада 2013 лютого 2014 років проти тиранічної влади. Втім, не так проти влади, як за своє майбутнє. Ця антологія є першою і відразу ж вдалою спробою зібрати, упорядкувати та зберегти майданівські вірші, написані українською, російською і навіть білоруською мовами.
|
 |
Кирпа Г. Мій тато став зіркою / Г. Кирпа. – Львів : Видавництво Старого Лева, 2015 – 35 с.
«Мій тато став зіркою» – зворушлива оповідь маленької дівчинки, тато якої загинув на Майдані. Дівчинки, якій важко змиритися з тим, що тато вже не пригорне її міцно-міцно, не малюватиме з нею пастельками тополю аж до неба, не побачить її маленької сестрички. Героїня книжки роздумує про зовсім не дитячі теми: смерть, барикади, гради та біженців. Але полеглий за правду тато світить їй із неба яскравою зіркою...
|
 |
Дашвар Л. Покров : роман / Л. Дашвар. – Харків : Клуб сімейного дозвілля, 2017. – 384.
Останні дні листопада 2013-го, країну лихоманить. Мар’яна не звертає уваги на це – усі її думки лише про чоловіка, який насправді не вартий сліз. Зустріч із дивним хлопцем Ярком змінює все. Та тепер не час насолоджуватися життям. Дівчина опиняється у вирі подій: чергування на Майдані, зникнення коханого, пошуки нащадків козака Дороша – спадкоємців величезного статку... Звідки ж Мар’яні знати, що чекає на того нащадка. Предки заповіли йому не лише скарб, а й родинне прокляття...
|
 |
Рудневич М. Я з Небесної Сотні: повість / М. Рудневич. – Київ : А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА, 2014. – 182 с.
Герой повісті чимось нагадує селінджерівського Голдена Колфілда. 19-річний студент Макс зі Сміли легко й відверто оповідає про своє життя – про навчання, однокурсників, родину, про свою кохану дівчину Іванку, яка вчиться в Києві, а батьки хочуть відіслати її на навчання до Франції... Але стається Майдан, і Макс зі своїм другом-однолітком їде до Києва. Зрештою, це повість про три вирішальні доби на Майдані. Ви згадаєте все, ви ще раз переживете ті тривожні лютневі дні і, мабуть, будете плакати, і ще довго пам’ятатимете простого хлопця зі щирою душею — Макса зі Сміли...
|
 |
Базів В. Армагедон на Майдані / В. Базів. – Київ: Український пріоритет, 2014. – 160 с.
Гостросюжетний фантасмагоричний роман, заснований на реальних подіях. Автор розмірковує, що і як призвело до Майдану, та віддає шану пам’яті усім героям, що полягли за Україну.
|