Main content

Щороку 9 лютого стоматологи світу відзначають своє професійне свято. Виникнення цього Дня пов’язують із Святою Аполлонією, дочкою видатного александрійського чиновника, яку піддали жорстоким тортурам за відмови зректися християнства – жінці вирвали зуби і погрожували спалити. Її страждання так вразили сучасників і нащадків, що народилася легенда: варто тільки вимовити ім'я Аполлонії, помолитися їй – і зубний біль вщухне. Вже давно зуби лікують не молитвами. Доглядати за здоров’ям ротової порожнини допомагають стоматологи. В юнацькій відбулася онлайн-зустріч «Здорові зуби – гарна посмішка» за участі директора міської дитячої стоматологічної поліклініки Дмитра Школи.

Здоров’я ротової порожнини є одним із основних показників загального здоров’я, благополуччя та якості нашого життя. Здорові зуби – це не тільки білозуба посмішка, але і здорові органи травлення. Процес закладання здорових зубів починається з дитинства. Кожен зуб відповідає за певний орган людини. Навантаження має йти на всі зуби. І тому, зазначив спеціаліст, зуби вимагають ретельного догляду. Хвороби ротової порожнини входять до числа найпоширеніших захворювань та вражають людей упродовж життя, спричиняючи біль та дискомфорт.

Основними факторами ризику виникнення захворювань ротової порожнини є нездорова їжа із високим вмістом цукру, тютюнопаління і вживання алкоголю, а також недостатня гігієна порожнини рота.

Для зміцнення зубів лікарі радять їсти тверду їжу – яблука, моркву та інші сирі овочі та фрукти.

Чистити зуби бажано двічі на день зубною пастою із різними смаковими додатками. Щоб організм не звикав до певних складників, пасту час від часу слід міняти.

Регулярні огляди у стоматолога гарантують вчасне виявлення та лікування захворювань зубів. До речі, з початком карантину на COYID-19 лікарі в поліклініці приймають хворих з додержанням всіх карантинних заходів безпеки за попереднім телефонним записом. З гострим болем хворих приймають позачергово.

Разом із лікарем юнацька закликає пам’ятати, що профілактика – краще за лікування!

Щоб дізнатися більше, дивіться відео зустрічі.

Comments are now closed for this entry