Main content

Народні традиції онлайн в юнацькійТрадиційні грудневі вечорниці – свято вареників та дівочого гадання відбувалися в Україні 12 грудня. У народі свято називають Калитою. Воно вважається парубочим, оскільки в Андріївську ніч парубкам дозволено бешкетувати і робити різні збитки, а дівчата цієї ночі можуть дізнатися свою долю.

9 грудня до юнацької завітали наукові співробітники відділу етнографії Житомирського обласного краєзнавчого музею – Надія Борисова та Ольга Бабська. Вони розповіли про традиції, звичаї та обряди одного з найулюбленіших народних свят, котре відзначається 13 грудня і відкриває цикл зимових свят. Цікавою була розповідь про обрядовий одяг українців, його значення та походження. Фахівці продемонстрували приклад жіночого і чоловічого весільного вбрання, яке готували саме від свята Андрія.

Андріївські вечорниці є однією з найцікавіших українських традицій, що крізь віки дійшла до нашого часу. Неабияке значення на Андріївських вечорницях відіграють гадання, адже дівчата й парубки мріють дізнатися про майбутню долю. Надія Борисова та Ольга Бабська відтворили декілька жартівливих прикладів ворожіння на майбутнього судженого, визначивши топ-5 найбільш поширених: на сірниках, на папірцях, на чоботах, на тіні, з допомогою перехожого. Проте, наголосили науковці-етнографи,  варто пам’ятати, що до результатів Андріївських ворожінь треба ставитися з почуттям гумору, адже доля – це те, що створюємо ми самі.

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити