Main content

В юнацькій ще раз говорили про СНІД1 грудня – Всесвітній день боротьби зі СНІДом. З цієї нагоди в обласній бібліотеці для юнацтва відбулася онлайн-зустріч з психологинею обласного медичного спеціалізованого  центру Вікторією Сенкевич.

Спікерка повідомила, що Україна, на жаль, посідає одне з перших місць у Європі та шосте на земній кулі за швидкістю поширення ВІЛ. За статистикою у Житомирській області  – близько 7000  ВІЛ-інфікованих  та близько 2000 осіб, хворих на СНІД. 85% з них – репродуктивні та працездатні люди віком від 30 до 49 років. Говорячи про ситуацію під час карантину на COVID-19, ведуча зазначила, що статистичних даних ще немає, але щомісяця в Центрі реєструється 40 ВІЛ-інфікованих.


  Більшість людей стали жертвами цієї хвороби через власну необачливість, недостатню проінформованість,  легковажне ставлення до свого здоров'я.
Спеціаліст наголосила, що основною причиною смерті хворих на СНІД залишається туберкульоз. А головною зброєю в боротьбі з розповсюдженням вірусу є попередження нових випадків інфікування. У зв’язку з цим необхідно:
- вести здоровий спосіб життя;
- уникати випадкових статевих контактів, особливо з тими, хто вживає наркотики;
- уникати переливання зараженої крові;
- знати, що вагітні ВІЛ-інфіковані жінки, ставши  своєчасно  на облік в жіночій консультації, можуть запобігти народженню інфікованих дітей.
Юнацька закликає  свідомо ставитись до свого здоров’я.  
Любіть життя  та бережіть себе!

 

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити