Main content

До Всесвітнього дня донора крові в обласній бібліотеці для юнацтва спільно з КНП "Обласний інформаційно-аналітичний центр медичної статистики" Житомирської обласної ради відбулася онлайн-зустріч «Допоможи іншим!» за участі Алли Островської, медичного директора КНП «Обласний центр крові» Житомирської обласної ради.

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я кожна третя людина на планеті бодай раз в житті потребує переливання крові. Щороку в Україні близько пів мільйона людей стають донорами крові. За статистикою, один донор може врятувати одночасно три життя!

Кров – єдині невідкладні ліки, які неможливо замінити. Препарати крові є життєво необхідними пацієнтам з кровотечами будь-якого генезу, травмами, онкологічними, інфекційними, захворюваннями крові та іншими.

Донором крові може стати будь-яка особа в віці від 18 років з вагою тіла не меншою 50 кг. Перед забором крові донор повинен обов’язково пройти безкоштовне медичне обстеження, що складаэться з терапевтичного огляду і лабораторного дослідження. Також не можна вживати алкоголь протягом 48 годин та не палити за 2 години до здачі крові.

Потрібно дотримуватись певних правил перед тим, як здати кров: добре відпочити; виключити з раціону жирну їжу. В ці дні можна вживати відварені м’ясо та рибу, каші, картоплю, сирі овочі та фрукти, соки, компот, житній хліб, обмежити солодке. У день здавання крові необхідно з’їсти легкий сніданок: чай або сік, печиво, білий хліб.

Кількість донацій залежить від бажання та самопочуття донора, але не може перевищувати 6 кровоздач на рік.

Здавати кров не шкідливо, а здача її на регулярній основі сприяє  самооновленню всього організму. У постійних донорів рідше спостерігаються інфаркти,  сердечні напади, атеросклероз, залізодефіцитна анемія та інше. Здача крові покращує емоційний стан  людини, донор має більше шансів на виживання в надзвичайних умовах. Зрештою, донорство сприяє  усвідомленню своєї соціальної значимості  і підвищенню гідності людини або донора.

Всесвітній день донора – свято людей з щедрим серцем, свято тих, хто ділиться своєю кров’ю задля порятунку інших.

Бажаємо всім міцного здоров’я, щастя, наснаги і миру.

 

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити