Main content

18 травня в обласній бібліотеці для юнацтва відбулася онлайн-зустріч «Вакцинація дітей і дорослих під час війни» за участі Анни Кухарук, завідувачки відділу статистики щеплень КНП «Обласний інформаційно-аналітичний центр медичної статистики» Житомирської обласної ради.

 

Фахівчиня розповіла про те, що вакцинація надзвичайно важлива, особливо під час війни, коли люди змушені перебувати великими скупченнями у бомбосховищах, прилистках, з обмеженим доступом до базової гігієни, а іноді, медицини. В таких умовах захворювання поширюються набагато швидше, тому як ніколи важливо захистити себе та дітей і вакцинуватись.

В Україні існує затверджений календар профілактичних щеплень, в якому зазначені всі обов'язкові щеплення, які мають робити не тільки діти, а й дорослі.

Всі державні вакцини є в наявності. Зробити їх можна у будь-якому державному закладі охорони здоров’я безоплатно. Додаткові вакцини, можна придбати власним коштом в аптечній мережі.

Спікерка наголосила, які щеплення необхідні для дітей. А це: гепатит В, туберкульоз (БЦЖ), поліомієліт, дифтерія, кашлюк, правець, гемофільна інфекція, кір, краснуха, епідемічний паротит. Також можна зробити додаткові щеплення: вітряна віспа (якщо не хворіли), ротавірусна інфекція, менінгококова інфекція, пневмококова інфекція, грип (можна робити дітям від 6 місяців).

Дорослим потрібно вакцинуватися такими щепленнями: правець + дизентерія; грип, COVID-19.

Багато українців сьогодні опинилися далеко від дому. Що потрібно робити, якщо ви не встигли взяти з собою медичну картку, не маєте змоги зв’язатися з сімейним лікарем або педіатром, не маєте підтверджених записів про проведені щеплення. Лікарка в такому випадку радить зв'язатися із закладом охорони здоров'я, де проводилась вакцинація, попросити лікаря перевірити і надати, будь яким зручним способом внесення записів про щеплення до ЕСОЗ.

Фахівчиня також зауважила, якщо щеплення були зроблені за кордоном підтвердити в Україні їх можна за допомогою довідки про проведену вакцину, картки профілактичних щеплень або паперового сертифікату.

На завершення заходу пані Анна побажала всім миру, здоров’я та при можливості закликала робити щеплення.

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити