Main content

Вишиванка має величезне значення для кожного українця не лише як елемент святкового, народного вбрання, а й як вагома складова українського культурного надбання. Історія вишиванки має глибоке коріння, адже елементами вишивки прикрашався ще одяг скіфів, які проживали на землях сучасної України до нашої ери. Український народ крізь віки проніс любов до вишиванки та зберіг традиції вишивання одягу.

 

Напередодні Всесвітнього дня вишиванки в бібліотеці відбулася онлайн-зустріч із фахівчинею Житомирського обласного краєзнавчого музею Надією Борисовою. Спікерка розповіла, що кожен регіон України має свої індивідуальні традиції вишивання, свій символізм елементів орнаменту на сорочках. Окрему увагу зосередила на особливостях поліської вишиванки. Пані Надія продемонструвала і розповіла про характерні для нашого регіону техніки вишивки та види орнаментів: геометричний, представлений лініями, хвилями, ромбами, трикутниками, та рослинний орнамент із квітів, листя, гілок. Сьогодні українська вишивка набула неабиякої популярності, навіть відомі модельєри світу використовують її  елементи у своїх колекціях. За словами фахівчині, в українській вишиванці закодовано багато символів та оберегів, які сприятимуть міцному здоров’ю, силі, добробуту, а також оберігатимуть від усілякого зла.

До уваги глядачів було запропоновано кращу літературу з фондів книгозбірні про український народний одяг, традиції, українську вишивку.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити