Main content

25 січня в обласній бібліотеці для юнацтва відбувся урок на тему «Місце медіа та інформації у сучасному світі».

За свідченням вчених, щоденно кількість інформації, яка транслюється в соціум, перевищує здатність людини до її сприйняття в три рази. Зазвичай швидкість передачі інформації важливіша за аргументи і її правдивість. Тому для сучасної людини важливо вміти критично сприймати інформацію, аналізувати її і визначати, чи не маніпулятивна вона.

Запрошені на урок ознайомилися з такими термінами, як медіа, медіаграмотність та фактчекінг. 

Учні дізналися про державні, приватні медіа та суспільне мовлення і про те, яка між ними різниця, про позитивний та негативний вплив медіа на суспільство. Серед присутніх було проведено опитування «Яким медіа ви надаєте перевагу (ваші улюблені медіа)?», в результаті якого стало зрозуміло, що невід’ємною складовою їхнього життя є мобільні телефони, соціальні мережі та комп’ютерні ігри.

Запрошені на урок стали учасниками цікавої гри «Зіпсований телефон», а також розглянули критерії якості медійних повідомлень.

Під час заходу учасники переконались, як важливо знати першоджерело інформації та навчитись точно, чітко і достовірно передавати інформацію, щоб не ввести оточуючих в оману і не спровокувати чутки.

Учні отримали необхідні знання про те, як відрізняти якісну медійну інформацію від неякісної, як грамотно сприймати, аналізувати та оцінювати медіаконтент.

Додати коментар


Захисний код
Оновити