Main content


З нагоди Всесвітнього дня контрацепції обласна бібліотека для юнацтва організувала онлайн-зустріч «Майбутнє варто планувати» за участі Алли Білоченко, лікаря-гінеколога дитячого та підліткового віку Житомирської обласної дитячої клінічної лікарні, координатора департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації за напрямом «Дитяча гінекологія».

Під час зустрічі обговорювалися такі питання: що таке контрацепція і чому вона важлива, які існують методи контрацепції, з якого віку потрібно знати про контрацептиви, який найефективніший метод контрацепції, причини ранньої вагітності.

Безцінною є можливість дарувати дітям радість і позитивні емоції.

23 вересня,у Міжнародний день жестових мов, працівники Житомирської обласної бібліотеки для юнацтва відвідали своїх друзів – вихованців Житомирської спеціальної школи №2. Бібліотекарі провели майстер-клас з виготовлення подарункових листівок. Увага до тих, хто цього особливо потребує, соціальна відповідальність завжди були важливими для працівників юнацької бібліотеки.

Вибір професії – один з головних життєвих виборів молодої людини. Від цього вибору  у великій мірі залежить задоволення людини своєю долею, її щастя.

21 вересня в обласній бібліотеці для юнацтва відбувся профорієнтаційний квест «Твої майбутні перспективи» за участі фахівців з профорієнтації Житомирського обласного центру зайнятості Наталії Опанасюк та Маріанни Панової.

Модератори зустрічі запропонували старшокласникам витягнути з торбинки різнокольорові стікери з висловами про різні професії. Одним учням вибрані висловлювання сподобались, іншим – ні. Ведучі порівняли процес вибору професії з купівлею кота в мішку: не завжди знаєш, що обираєш.

В Житомирській обласній бібліотеці для юнацтва успішно стартував новий навчальний рік в Школі жестової мови.

Жестова мова – мова, якою спілкуються люди з порушенням слуху. У світі налічують понад 120 жестових мов і більше 150 діалектів. На заняттях в юнацькій вивчатиметься українська жестова мова. Вчитель курсу – викладач Житомирської спеціальної школи №2 Сергій Загоруйко.

Програма Школи передбачає вивчення дактилю – ручної абетки (алфавіту) та основ розмовної жестової мови на початковому рівні. Слухачі лекцій зможуть також ознайомитися з особливостями психології та культури нечуючих людей. Засвоюючи базові навички спілкування жестовою мовою, ми прагнемо прибрати бар’єри у спілкуванні з такими людьми.

На першому занятті Школи зібралися люди різного віку та фаху. Серед них працівники ДСНС у Житомирській області, студенти і викладачі  Житомирського університету імені Івана Франка, журналісти житомирських телеканалів, працівники бібліотеки. Кожен мав свою особисту мотивацію –­бажання за допомогою отриманих знань зробити життя людей з вадами слуху більш комфортним, відкрити новий світ, якого ще ніколи не торкалися, відчути нові емоції, отримати нові знання і цікавий досвід.

В п’ятницю, 10 вересня, бібліотекарі юнацької мали змогу відвідати одноденний літературно-мистецький фестиваль «Брусилівська книжкова толока», який проходить у смт. Брусилів вже вдруге та збирає письменників, краєзнавців, видавців, науковців, журналістів та поціновувачів книги з усіх куточків України.

Брусилівщина є батьківщиною багатьох видатних постатей. Брусилівці бережуть пам’ять про видатних земляків: Івана Огієнка – мовознавця, поета, прозаїка, політолога, теоретика канонічного права, професора, перекладача Біблії та релігійної літератури українською, ієрарха Української автокефальної церкви, Олексія Опанасюка – письменника, голови Житомирської обласної організації Спілки письменників України, Олексія Макаренка – українського художника, майстра народного декоративного розпису і лауреата Всеукраїнської премії імені Івана Огієнка.

9 вересня до Всесвітнього дня першої допомоги бібліотекарі Житомирської обласної бібліотеки для юнацтва разом з Ольгою Білаш, інструктором з першої допомоги Житомирської обласної організації Товариства Червоного Хреста України, відвідали Житомирський автомобільно-дорожній фаховий коледж Національного транспортного університету.

Спеціаліст розповіла, що треба знати про першу допомогу та як правильно надавати її. Перша допомога – це дії, які ви здатні зробити для полегшення травми або хвороби постраждалого. Професійно таку допомогу надають, звичайно ж, медики, але ази першої домедичної допомоги варто знати всім, щоб не втратити дорогоцінні хвилини на порятунок.

Пані Ольга розповіла про комплекс певних дій, що складає алгоритм надання першої допомоги. Впевніться, що вам не загрожує небезпека та перевірте стан свідомості постраждалого. Викличте бригаду швидкої медичної допомоги, а також інші екстрені служби за необхідності. Оцініть наявність критичних кровотеч та зупиніть їх. Забезпечіть прохідність дихальних шляхів. Якщо відсутні ознаки життя – розпочніть серцево-легеневу реанімацію. Не залишайте постраждалого та контролюйте його стан до прибуття екстрених служб.

До Всесвітнього дня благодійності, який відзначається 5 вересня, обласна бібліотека для юнацтва організувала онлайн - зустріч «Ти не один у цьому світі» за участі директорки благодійної організації «Я – мама!» Тетяни Смірнової.

Ціль організації – захист прав жінок, дітей, молоді та сім’ї. Під опікою організації знаходяться сім’ї з дітьми-інвалідами, багатодітні сім’ї, одинокі мами чи тата, діти-сироти та випускники інтернатів, які вже мають своїх дітей.

До Міжнародного дня благодійності обласна бібліотека для юнацтва спільно з БО "Фонд допомоги онкохворим дітям  "Разом до життя" оголошує нову благодійну акцію «Ліки від нудьги».

В межах акції відбудеться збір книжок для онкогематалогічного відділення КНП «Житомирська обласна дитяча клінічна лікарня». У відділенні протягом довгого часу перебувають діти різного віку та їхні батьки. Під час тривалого лікування вони потребують також корисного й цікавого дозвілля, яке може надати книга.