Main content


23 червня на Охрімовій горі відбувся «Книжковий пікнік» організований працівниками юнацької бібліотеки. Цього дня бібліотекарі підготували екскурсійну подорож старовинними вулицями Житомира та мальовничими пагорбами річки Кам’янки, цікаве  спілкування із письменницями Житомира, книжкові читання, різноманітні ігри.

Під час екскурсії юнаки та дівчата дізналися про історію походження вулиці Трипільської, а також про ландшафтну пам’ятку архітектури Житомира – Охрімову гору, що згадується під назвою Кокрин у документах другої половини ХVІІ – першої  половини  ХІХ ст. Відвідали каплицю святого Миколая та Покровську церкву.

У рамках фестивалю «Книжковий арсенал у твоїй бібліотеці» відбулася зустріч з відомими письменниками Житомирщини – Світланою Штатською (Гресь), Григорієм Цимбалюком та Миколою Зіновчуком. Розмовляли про книги, літературу, видавничу справу.

Поетеса Світлана Штатська є лауреаткою численних літературних премій та відзнак: державної відзнаки «Орден княгині Ольги III ступеня», лауреаткою премії Кабінету Міністрів України «За особливі досягнення молоді у розбудові України» у номінації «за творчі досягнення» та премії «Гордість міста Житомира» у номінації «Митець року». Поетичний талант і творчу вдачу Світлана Миколаївна успішно поєднує з високим професіоналізмом і діловими якостями. Світлана Миколаївна очолює Житомирську обласну організацію Національної спілки письменників України, а нині виконує обов’язки директора Житомирського обласного літературного музею. Гостя поділилася секретами своєї поетичної майстерності, творчими планами, враженнями від зустрічі зі своїми шанувальниками, що відбулася нещодавно, а також озвучила декілька своїх поезій, адресованих як дорослій, так і дитячій аудиторіям.

24 червня в рамках однієї з найпотужнішних культурних подій України – фестивалю «Книжковий арсенал у твоїй бібліотеці», що проходив з 23 по27 червня 2021 року,  в юнацькій підвели підсумки обласного конкурсу творчих робіт з популяризації книги та читання «Книга мого формату».

Упродовж  травня-червня учасники конкурсу, користувачі публічних бібліотек Житомирської області (обласні, міські та селищні бібліотеки ТГ) ділилися своїми думками, враженнями про книги, що їх надихають, надсилали до обласної бібліотеки свої есе, відгуки, замітки, оповідання, листи, рецензії щодо  прочитаних книг, власні відеороботи з рекомендацією книги  чи декількох книжок.

24 червня в рамках однієї з найпотужнішних культурних подій України – фестивалю «Книжковий арсенал у твоїй бібліотеці», що проходив з 23 по27 червня 2021 року,  в юнацькій підвели підсумки обласного конкурсу творчих робіт з популяризації книги та читання «Книга мого формату».

Упродовж  травня-червня учасники конкурсу, користувачі публічних бібліотек Житомирської області (обласні, міські та селищні бібліотеки ТГ) ділилися своїми думками, враженнями про книги, що їх надихають, надсилали до обласної бібліотеки свої есе, відгуки, замітки, оповідання, листи, рецензії щодо  прочитаних книг, власні відеороботи з рекомендацією книги  чи декількох книжок.

Вибирати кращі роботи серед учасників конкурсу було складно, адже всі вони  були цікавими і змістовними, заслуговували на увагу. Вагомими критеріями слугували: творчий підхід, логічність, чіткість і грамотність викладеного; змістовність й оригінальність ідеї; інформативність; естетичне оформлення та емоційність її сприйняття. Всі роботи перевірені на дотримання академічної доброчесності.

У номінації «Моя книга року»  ( есе, відгук) переможцями стали:

І місце - Христина Скидан, користувачка КЗ «Центральна публічна бібліотека імені Василя Скуратівського» Малинської міської ради. Рекомендація на книгу «Володар туману» Карлос Руїс Сафон

ІІ місце - Вікторія Іваненко, користувачка Коростенської центральної міської бібліотеки ім. Миколи Островського. Рекомендація на книгу «Моя неймовірна подруга» Е.Ферранте

ІІІ місце - Вікторія Корзун, користувачка Підлубівської сільської бібліотеки Ємільчинської ОТГ. Рекомендація на книгу «Часодії» Наталії Щерби. 

У номінації «Книга в кадрі» (відеоробота) переможцями стали:

І місце - Валерія Костюченко, користувачка КЗ «Центральна публічна бібліотека імені Василя Скуратівського» Малинської міської ради. Рекомендація на книгу «Дім дивних дітей» Ренсома Ріггза.

ІІ місце - Яна Обозненко, користувачка КЗ «Городницька публічна бібліотека» з бібліотеками-філіями Городницької сільської ради. Рекомендація на книгу «Локвуд і К*» Джонатана Страуда.

ІІІ місце - Тетяна Гончарова, користувачка Малинської міської дитячої бібліотеки. Рекомендація на книгу «Провина зірок» Джона Гріна.

Не можна порівнювати роботи юних учасників конкурсу і професіоналів, тому спеціальною відзнакою журі за  особливий філософський погляд та життєвий оптимізм було нагороджено Володимира Петренка, користувача КЗ «Центральна публічна бібліотека імені Василя Скуратівського» Малинської міської ради. 

На згадку про конкурс «Книга мого формату»  переможці отримають книги та цікаві призи. Бажаємо учасникам конкурсу гарного настрою, успіхів, творчих здобутків та цікавих книг.

Текстові роботи будуть видруковані у бібліотечному збірнику «Натхненні юністю». Кожен учасник отримає авторський примірник збірки.

Відеороботи переможців конкурсу можна переглянути за посиланням:

 

 

 

З нагоди святкування Дня молоді юнацька провела вуличну акцію «Територія молодіжного читання» у міському Гідропарку.

Містяни брали участь у різноманітних конкурсах, вікторинах і розвагах. Юнаки та дівчата охоче відповідали на запитання бліц-інтерв᾽ю «Чи знаєш ти?» до Дня Конституції, відгадували загадки про героїв улюблених книг та повторювали правила користування книгою. Родзинкою заходу стали книжкові передбачення та ворожіння по книзі. Завдяки книжковим передбаченням учасники гри отримали рекомендації, яку літературу прочитати найближчим часом, а ворожіння по книзі допомогло «зазирнути» у майбутнє. За кмітливість, спритність та винахідливість учасники отримували заохочувальні призи, а найбільш активні – подарунок у вигляді святкового тимчасового татуювання хною в техніці «мехенді». Наймолодші житомиряни брали участь у вікторині «Казкове право», пригадуючи права та обов᾽язки казкових героїв.

З 23 по27 червня 2021 року в юнацькій відбудеться одна з найпотужнішних культурних подій України – фестиваль «Книжковий арсенал у твоїй бібліотеці». 

Юнацька запрошує відвідати офлайнові заходи та долучитися до онлайнових подій X Міжнародного фестивалю «Книжковий Арсенал» 

Не секрет, що найкращий відпочинок - на природі. У міському Гідропарку 16 червня відбулися  "Книжкові пікніки", організовані працівниками юнацької. Цього дня бібліотекарі підготували безліч спортивних естафет, книжкових сюрпризів та веселих командних ігор.

Трійця – найбільш значуще свято у літньому циклі, яке не має сталої дати і припадає на сьому неділю після Великодня. Напередодні свята відбулася онлайн-зустріч, присвячена значенню та особливостям Трійці та Зелених свят. Валентина Невеська, завідувачка відділом етнографії Житомирського обласного краєзнавчого музею, лауреат премії імені Лесі Українки, розповіла  про походження, вірування, звичаї, традиції свята в Україні та на Поліссі, базуючись на народознавчих дослідженнях.

15-16 червня працівники Житомирської обласної бібліотеки для юнацтва мали змогу долучитися до Всеукраїнського молодіжного бібліокаравану «Читай, юність!», який пройшов у форматі онлайн на платформі Zoom. Організаторами виступили Державна бібліотека України для юнацтва та Миколаївська обласна бібліотека для юнацтва. До участі були запрошені директори, заступники та спеціалісти обласних бібліотек для юнацтва, публічних бібліотек Миколаївської області.

Коли надворі негода і про літо нагадує лише календар, в юнацькій завжди затишно й панує тепла атмосфера. 13 червня на творча зустріч з шанувальниками до бібліотеки завітав фронтмен столичного гурту «All is one» Олександр Гайдай. Цікавий івент згуртував містян, які захоплюються музикою, живописом та поезією.

Учасники гурту «All is one» працюють у досить незвичному стилі: Олександр співає авторські пісні, а його дружина Анна малює під час виступу. Наразі Анна не має змоги подорожувати з концертами разом з чоловіком, тому під час прямої трансляції виступу вона малювала вдома, а по завершенню заходу презентувала художню роботу учасникам. За словами фронтмена, філософія гурту – синтез різних видів мистецтва, зокрема, живопису та музики, в одне ціле. Музикант працює у стилі «інді-рок», є автором та виконавцем понад тридцяти пісень. Олександр також веде власну музичну передачу «All is one» в студії «Толока».

На вулиці літо, а це найчудовіший час для дитячих розваг і відпочинку! Цього року працівники  Житомирської обласної бібліотеки для юнацтва зініціювали молодіжну акцію на свіжому повітрі з популяризації книги та читання «Книжкові пікніки». Акція передбачає організацію змістовного дозвілля підлітків під час літніх канікул, проведення різноманітних культурно-мистецьких, освітніх і розважальних заходів із дотриманням карантинних обмежень. Упродовж всього літа щосереди з 10 години ранку і до 15 години дня креативна та дружня команда бібліотекарів запрошує до читання, спілкування, розваг, тренінгів , майстер-класів, інтелектуальних та спортивних ігор та екскурсій юних Житомирян віком від 10 до 15 років.

Нарешті наступило літо, а це значить, що наші читачі отримали ще більше часу для творчості. Тож цієї неділі на артклас «Мальовані історії» до нас завітав юний читач. Коли ми запитали у нього: «Що для тебе літо?», він, не вагаючись, одразу розповів про соковиті кавуни та тепле море. Анастасія Дубініна познайомила його із аквареллю та розповіла про правила роботи з нею, тому малюнки вийшли чудовими та яскравими. Запрошуємо щонеділі о 10:00 на артклас «Мальовані історії»!

Малюйте разом із юнацькою!

Щонеділі о 10 ранку в юнацьку приходять читачі на артклас «Мальовані історії». Цієї неділі, не дивлячись на  погоду за вікном, в юнацькій було тепло та сонячно,  а в повітрі була творча атмосфера, адже проводили заняття до Дня захисту дітей. Юна читачка познайомилася з технікою малювання гуашшю та намалювала все те, що вона любить, не забувши зобразити і свою родину. Пізніше читачка разом з мамою записалися до бібліотеки та отримали декілька цікавих і нових книжок для читання у сімейному колі.

З нагоди святкування Міжнародного дня захисту дітей юнацька провела вуличну акцію «Простір читання» у міському парку культури і відпочинку.

Всі охочі брали участь у різноманітних конкурсах, вікторинах, розвагах та іграх. Діти охоче відгадували загадки про героїв улюблених книг, декламували вірші, пригадували правила користування книгою. За кмітливість, спритність та винахідливість учасники отримували заохочувальні призи, а найбільш  активні – подарунок у вигляді святкового тимчасового татуювання хною в техніці мехенді. Наймолодші житомиряни розфарбовували розмальовки з героями казок.

31 травня в обласній бібліотеці для юнацтва відбувся урок на тему: «Мова ворожнечі як проблема інформаційного простору».  

«Мовою ворожнечі» (англ.”hate speech”) або “мовою ненависті” називають некоректні висловлювання, що спрямовані на прояв агресії, щодо людини або групи осіб за ознакою раси, релігії, сексуальної орієнтації тощо.

31 травня Україна разом з усім світом відзначає День без тютюну. З цієї нагоди в обласній бібліотеці для юнацтва відбулася онлайн-зустріч за участі Дорофєєва Михайла Юрійовича, лікаря-нарколога КНП «Обласний медичний спеціалізований центр» Житомирської обласної ради.

Лікар розповів, що у сучасному суспільстві паління є поширеною звичкою різних груп населення, в тому числі серед підлітків. Тютюн є легальним, однак нікотин – це наркотик, який руйнує психічне і фізичне здоров’я людини.