Main content


Напередодні Дня захисту дітей бібліотекарі юнацької відвідали наших друзів – вихованців спеціальної школи № 2 для дітей з порушенням слуху. Зустріч відбулася у форматі конкурсно-розважальної програми.

У змаганнях взяли участь команди «Котики» і «Зайчики». Діти охоче виконували завдання у різноманітних конкурсах «Виклади сонечко», «Першовідкривач», «Збери пазл і назви казку» та іграх-естафетах «Передай м’яч», «Втримай рівновагу». Під час заходу панувала дружня тепла атмосфера, здорова конкуренція та командний дух.

25 травня 2021 року відзначають Всесвітній день безвісти зниклих дітей. З цієї нагоди  в обласній бібліотеці для юнацтва відбулася онлайн-зустріч за участі Андрія Мілютіна, юриста Житомирського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги.

Спеціаліст розповів про причини зникнення дітей, однією з яких є погані умови у сім’ї або надмірний контроль та опіка. Дитина бажає відчути свободу вибору і тікає. Ще одна причина – коли зникнення відбувається проти волі дитини через насильницькі дії, вчинені проти неї.

Напередодні Дня Героїв,  що відзначається 23 травня, бібліотекарі юнацької відвідали учнів Центру сфери обслуговування та провели патріотичну годину «Україна – земля Героїв».

День Героїв – щорічне свято в Україні, встановлене на честь пам’яті українців, які присвятили своє життя боротьбі за свободу держави. Свято покликане відродити в українців героїчний дух минулих поколінь. Під час заходу юнаки й дівчата пригадували бойові заслуги українських борців за волю держави, зокрема, лицарів Київської Русі, козаків Гетьманської Доби  часів Богдана Хмельницького, Івана Мазепи, Івана Виговського, Українських січових стрільців та вояків Армії Української Народної Республіки, Української Повстанської Армії та діячів Організації Українських Націоналістів, Героїв Небесної сотні, а також бійців сучасної війни на сході України. «День Героїв – це одне з важливих свят в Україні, яке сприяє відродженню історичної пам’яті, на величі вчинків і величі духу допомагає плекати нових героїв, нових захисників української нації, оборонців незалежності нашої держави», – ділилися думками учасники заходу.

Обласна бібліотека для юнацтва традиційно є методичним центром з питань обслуговування молодіжної аудиторії для фахівців публічних та освітянських бібліотек. Протягом тижня провідні фахівці юнацької взяли участь у двох заходах з підвищення кваліфікації працівників бібліотек закладів освіти Житомирщини.

17 травня 2021 року завідувачка науково-методичного відділу Людмила Артеменко взяла участь у засіданні обласної методичної секції бібліотечних працівників закладів професійної (професійно-технічної) освіти області, що проходило у формі відеоконференції. Вона розповіла про найуспішніші моменти в бібліотечному обслуговуванні юнаків і дівчат, нові шляхи популяризації бібліотечних ресурсів, а також презентувала інтерактивні бібліотечні заходи.

19 травня до Всесвітнього дня сімейного лікаря в обласній бібліотеці для юнацтва відбулася онлайн-зустріч за участі сімейної лікарки, завідувачки амбулаторії № 19 КП «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Житомирської міської ради Галини Перчик.

Пані Галина розповіла про особливості професії сімейного лікаря, який є фахівцем широкого профілю¸ що знає про причини виникнення хвороб, симптоми захворювань різних органів і систем. На відміну від педіатра, який «веде» дітей від народження до 18 років, сімейний лікар може опікуватися вами протягом усього життя.

Всесвітній день вишиванки – міжнародне свято, яке покликане зберегти споконвічні народні традиції створення та носіння етнічного вишитого українського одягу. Дата проведення – щороку в третій четвер травня. Цей день не є офіційним святом, але відзначають його не тільки в Україні, але й за її межами.

Після довгого карантину юнацька відновлює роботу гуртка “Мальовані історії”! У неділю о 10:00 до затишної атмосфери юнацької завітали творчі юнаки, що чудово провели час, намалювали багато цікавого та поговорили з Анастасією Дубініною про творчість.

Юні художники дізналися багато нового про те, як  можна досягти нових відтінків, поєднуючи між собою різні кольори та про особливості техніки малювання гуашшю.

Навчання проходило з дотриманням усіх карантинних норм, а весна за вікном гарантувала прекрасний настрій і творчу атмосферу

Напередодні Дня Європи бібліотекарі юнацької провели для учнів житомирської загальноосвітньої школи № 19 брейн-ринг «Євроерудит». Юнаки та дівчата перевірили і розширили свої знання з історії, культури та традицій країн Європи.

Всі учасники продемонстрували гарні знання, ерудицію, кмітливість, вправність, вміння працювати в команді, збагатили свою скарбничку знань новою інформацією та отримали яскраві враження від зустрічі.

У рамках святкування дня Європи в Україні бібліотекарі юнацької також організували вуличну акцію «Світ – Європа – Україна».

14 травня виповнюється 150 років від дня народження видатного українського письменника, неперевершеного майстра соціально-психологічної прози, новеліста, тонкого спостерігача людської душі, гуманіста і просвітителя Василя Стефаника. З цієї нагоди  бібліотекарі юнацької провели для учнів ЗОШ 19 огляд літератури про життєвий і творчий шлях письменника.

До Дня пам’яті та примирення і 76-ї річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні для здобувачів освіти Житомирського професійного ліцею  було проведено вечір-вшанування «Тих днів не стерти з пам’яті».

Мільйонам людей назавжди залишиться в пам’яті трагедія Другої світової війни. Бібліотекарі розповіли присутнім про буремні роки війни, про страждання, які довелося пережити українському народу, про діяльність партизанських з’єднань. Ворожому насиллю і терору українці протиставили духовну і моральну стійкість, чинили відчайдушний опір, вистояли і перемогли!

Друга світова війна була страшною трагедією для українців, адже, за офіційними даними, саме український народ зазнав найбільших людських втрат. У Другій світовій війні загинуло понад вісім мільйонів співвітчизників, додому не повернувся кожен п’ятий українець. Та попри страждання і втрати, українці довели, що той, хто захищає свою землю, завжди перемагає!

Цьогоріч міжнародний День матері відзначається 9 травня. На честь свята Юнацька підготувала майстер-клас із виготовлення листівки. Анастасія Дубініна розповість та продемонструє як легко і швидко виготовити власну акварельну листівку, що стане чудовим та приємним подарунком для кожної матусі.

Тож хутчіш беремо фарби та пензлі у руки і гайда творити разом із Юнацькою!