Main content


Великдень називають найсвітлішим святом у році. Християни усього світу з нетерпінням чекають на цей день: хтось, щоб поласувати традиційною випічкою, хтось – щоб розписати Великодню писанку і почути довгоочікуване «Христос Воскрес!»

Напередодні свята в юнацькій відбулася онлайн-зустріч «Дивосвіт Великодньої писанки» за участі фахівця Житомирського обласного краєзнавчого музею Ольги Бабської. Вона розповіла про традиції нашого народу, пов’язані із Великоднем, а також про особливості святкування на Поліссі. Це свято українці відзначали ще задовго до становлення християнства, і називалося воно Великдень – тобто великий день, день перемоги весни над зимою, світла над темрявою, торжества життя над смертю. Також наші предки пов’язували свято з весняними польовими роботами.

Юнацька оголошує обласний конкурс творчих робіт з популяризації книги та читання «Книга мого формату».

На конкурс приймаються есе та відгуки про книги, відеорекомендації книжок.

Якщо вам від 12 до 35 років, ви любите читати, сповнені ідей і цікавих думок, вмієте креативно мислити – хутчіш подавайте свою роботу на участь у конкурсі.

Переможців конкурсу буде визначено наприкінці червня.

Безумство хоробрих – життя за життя,

Щоб тільки лишилися мати й дитя.

А думка людська пам’ятатиме вас,

А пам'ять людська повертатиме вас.

Микола Сингаївський

22 квітня до Всеукраїнського дня психолога в обласній бібліотеці для юнацтва відбулась онлайн-зустріч за участі Тетяни Осіпович, психологині Житомирської обласної дитячої клінічної лікарні.

За останні рік-півтора світ дуже змінився. Причому ці зміни торкнулися не тільки роботи та доходів, а навіть і таких речей, як спосіб життя, дозвілля та спілкування. Втрата зовнішнього контролю, знаходження довгий час в ситуації невизначенності та напруження, навчання онлайн, самоізоляція, економічні негаразди – це  виклики, які ми маємо подолати.

Юнацька презентує новий майстер-клас з виготовлення мальованки. Мальованка чудово підходить для дітей, адже її малюють за допомогою фарби. У ході майстер-класу Анастасія Дубініна покаже, як просто створити мальованку власноруч. Тож долучайтеся до нашого творчого процесу і готуйтеся до Великодня разом із Юнацькою!

Юнацька презентує новий майстер-клас з виготовлення крапанки. Крапанка - один з найпростіших видів писанок та чудовий привід гарно і з користю провести час у родинному колі за спільною справою. У ході майстер-класу Анастасія Дубініна розповість старовинну легенду про крапанку, покаже, як створити її власноруч.

Тож долучайтеся до нашого творчого процесу і готуйтеся до Великодня разом із Юнацькою!

15 квітня в обласній бібліотеці для юнацтва відбулась онлайн-зустріч з Оксаною Сахневич, сімейною лікаркою КП «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Житомирської міської ради, присвячена постковідному синдрому.

Рік тому, коли пандемія тільки починалася, не було зрозуміло, що наслідки коронавірусного захворювання можуть бути довгостроковими. Вважалося, що вони тривають 10-14 днів. Наразі стало відомо, що тільки незначний відсоток людей після хвороби повертається до звичного життя за цей період. У багатьох пацієнтів скарги виникають протягом ще тривалого часу.

Юнацька презентує майстер-клас, присвячений виготовленню традиційної української писанки.
Сьогодні ви дізнаєтеся, які фарби застосовуються при роботі, а також про барвники, які використовували колись наші пращури. Що означають ті чи інші прадавні візерунки на писанках та де наносити солярний знак? Яку роль відіграють кольори? Про це та багато іншого розповість Вам Анастасія Дубініна.
Долучайтеся до наших майстер-класів та вчіться разом із Юнацькою!

7 квітня до Всесвітнього дня здоров’я в обласній бібліотеці для юнацтва відбулася онлайн-зустріч «Молодь обирає здоров’я» за участі лікаря-педіатра клініки «Дитячий лікар» міста Житомира Надії Жигалової.

Здоров’я – не тільки відсутність хвороб та фізичних дефектів, а стан повного фізичного, духовного і соціального благополуччя. Цей день набуває особливого значення під час пандемії коронавірусу в усьому світі.

Благовіщення Пресвятої Богородиці – це одне з найбільших свят православної церкви, дата якого не змінюється. За старим стилем свято випадає на 25 березня. За православним календарем Благовіщення відзначається 7 квітня.

Напередодні свята відбулася онлайн-зустріч, присвячена значенню та особливостям свята Благовіщення. Валентина Невеська, завідувачка відділом етнографії Житомирського обласного краєзнавчого музею, лауреат премії Лесі Українки, поділилася унікальною інформацією про історію, вірування, звичаї, традиції свята в Україні та зокрема на Поліссі, базуючись на власних народознавчих дослідженнях.

2021 рік оголошений роком Лесі Українки.

25 лютого 2021 року Україна і вся світова спільнота  широко відзначила 150-річчя від дня народження  Лесі Українки – видатної української письменниці, однієї з основоположників нової української літератури, палкого поборника рідної мови, геніальної поетеси і драматурга, талановитого прозаїка і перекладачки, журналістки, громадського діяча. ЇЇ пристрасне поетичне слово впродовж століть надихає всіх українців – від найменшого до найстаршого віку.

1 квітня в обласній бібліотеці для юнацтва до Всесвітнього дня птахів відбулася онлайн-зустріч «Пташиний світ Полісся» за участі українського орнітолога, науковця, члена Житомирської спілки краєзнавців України, члена ГО «Українське товариство охорони птахів» Миколи Весельського.

За вікном вже зовсім весна, а це значить, скоро Великдень.
Юнацька радо презентує новий майстер-клас із виготовлення акварельної Великодньої листівки, на котрій зображені всі символи Великодня: від мімози до крашанок і вербових котиків. Разом із Анастасією Дубініною ви зможете створити власноруч чудовий подарунок своїм близьким лише за допомогою паперу, олівця і фарб.
Долучайтеся до наших майстер-класів, малюйте та творіть разом із нами!

Сьогодні, 1 квітня,  відзначається День сміху. У сучасній варіації свята воно супроводжується незмінними розіграшами, жартами і комедійними виступами. Тому будьте насторожі, запасіться почуттям гумору, набором свіженьких жартів і кумедних віршиків, на розіграші не ображайтеся, а відповідайте ними ж.

З нагоди свята бібліотекарі юнацької підготували для вас добірку книг, щоб показати українську гумористичну літературу з іншої сторони. Адже український гумор, це не тільки Павло Глазовий та «Вишневі усмішки» Остапа Вишні. Пропонуємо до вашої уваги ТОП-5 сучасних гумористичних книг: