Main content


Імідж кожної бібліотеки створюється її кадрами. Головними якостями бібліотекаря сьогодні  повинні бути не тільки професіоналізм та інтелект, але й креативність, працездатність, винахідливість, невпинний пошук нових ідей. Від їх життєвої та професійної позиції  залежить успіх та престиж бібліотеки.

Розвивати творчу ініціативу, формувати професіоналізм бібліотечних кадрів, стимулювати інноваційні процеси в книгозбірнях можна лише постійно удосконалюючи систему підвищення кваліфікації бібліотекарів.

20 жовтня в обласній бібліотеці для юнацтва відбувся молодіжний квест «Бібліотека – місце сили». Студентів ознайомили з відділами бібліотеки, правилами користування літературою та пошуку інформації в каталогах.

Під час проходження маршруту студенти виконували різноманітні завдання: відшуковували зашифровані слова за допомогою алфавіту, розгадували кросворди, читали вірші й визначали авторів та назви творів, здійснювали пошук літератури в електронному каталозі. Якщо учасники команди не знали відповіді або відповідали неправильно, вони мали змогу «купити» підказку, виконавши творче завдання: продекламувати улюблений вірш чи уривок, заспівати пісню, розповісти про улюблену книгу тощо.

Запрошуємо всіх книголюбів  долучитися до читання та визначити переможця Книжкової премії «Еспресо. Вибір читачів 2021», залишивши свій відгук.

Ви маєте можливість обирати книги у трьох номінаціях.

Номінація «Література для дорослих»:

  • Юрій Андрухович «Радіо ніч»;
  • Сергій Жадан «Псалом авіації»;
  • Павло Вольвач «20+ або земля мертвих».

У рамках патріотичної акції «Синьо-жовтень» працівники обласної бібліотеки для юнацтва провели пізнавальний інклюзивний майстер-клас з учнями Житомирської спеціальної школи № 2.

Під час заняття діти дізналися про історію створення Запорізької Січі, атрибутику козацтва, козацький побут та звичаї. Яскраві емоції викликали в учнів запропоновані бібліотекарями змагання «Склади пазл» та «Приготуй козацьку страву». Під час козацьких розваг хлопці, не стримуючи емоцій, станцювали козацький гопак. Присутні голосними оплесками зустрічали кожну перемогу учасників змагань.

 

14 жовтня в день святої Покрови Пречистої Богородиці одночасно з Днем українського козацтва наша держава святкує День захисника та захисниці України.

Певно, не знайдеться в Україні людини, яка б не знала про козаків. Про них складено безліч творів, написано книжок і знято фільмів. Образ сміливого парубка, котрий захищає честь та волю нашого народу, міцно закарбувався у пам’яті поколінь. Тож, козак в українській культурі – звитяжний воїн, який боронить віру, гідність та звичаї усього нашого народу.

В рамках патріотичної акції «Синьо-жовтень», працівники обласної бібліотеки для юнацтва провели для учнів ЖМГГ № 23 ім. М.Очерета інтелектуальну гру «Їм належить історія».

14 жовтня, у день великого християнського свята Покрови та українського козацтва, в Україні вшановують захисників рідної землі.  День захисників і захисниць України – свято, яке уособлює мужність, героїзм, незламність національного духу оборонців, нагадує про громадянський обов’язок і важливе громадянське призначення.

З нагоди свята в рамках патріотичної акції «Синьо-жовтень» бібліотекарі юнацької відвідали  Житомирське вище професійне технологічне училище і гуманітарну гімназію №23 та провели для учнів козацькі ігри-забави «Нащадки славних козаків». Дівчата і юнаки активно брали участь у конкурсах, дізналися цікавинки з козацького життя, символи козацтва, звичаї козаків. Учасники гри складали прислів’я з «розсипанок», відповідали на запитання вікторини, малювали козака, а особливо сподобався всім конкурс «Відгадай, хто я?»

Напередодні Дня захисників і захисниць України, 11 жовтня, в бібліотеці відбулася патріотична година «Свято мужності та відваги». На зустріч з молоддю завітав учасник бойових дій на Сході України, письменник Василь Піддубний.

День захисників і захисниць України відзначається в Україні 14 жовтня у день Покрови Пресвятої Богородиці та День Українського козацтва. Свято увібрало в себе славні бойові традиції, уособлює мужність оборонців та визволителів рідної землі на всіх етапах її історії. І, звісно, це день героїв сьогодення, які хоробро боронять кордони України від агресора, та усіх тих, хто поклав своє життя на Сході країни в ім’я суверенності та єдності України.

Для героя зустрічі, Василя Піддубного, поняття честі, гідності, братерства, витримки, відповідальності – не просто слова. Пан Василь добровольцем пішов боронити Україну від російського агресора у 2014 році. Упродовж трьох років війни був і снайпером, і кулеметником, а повернувшись із зони АТО до мирного життя, він досі продовжує відстоювати рідну землю силою слова.

На екскурсію до Житомирської обласної бібліотеки для юнацтва завітали наші давні друзі – учні 3-5 класів Житомирської спеціальної школи №2. Працівники бібліотеки, готуючись до зустрічі, врахували особливості у спілкуванні з дітьми із порушенням слуху. Бібліотекарі підготували цікаві локації, завдання, не забули про солодкі призи для гостей. У пригоді стали вивчені у Школі жестової мови фрази привітання. У ході екскурії діти дізналися, як стати читачем бібліотеки, як заповнити формуляр та отримати читацький квиток. Працівники бібліотеки розповіли про надзвичайно багатий та цікавий книжковий фонд юнацької, ознайомили з довідково-бібліографічним апаратом, запропонували гостям скористатись алфавітним каталогом для пошуку книг.

Професійне свято юристів в Україні відзначається 8 жовтня. Вважається, що саме в цей день 1016 року князь Ярослав Мудрий видав перше зведення законів «Руська правда».

В обласній бібліотеці для юнацтва відбувся тренінг «Служіння праву – це служіння справедливості» до Дня юриста за участі волонтерки безоплатної первинної правової допомоги в Житомирській області, студентки ЖДУ імені І.Франка Валерії Коник та студента ЖДУ ім. І.Франка Євгена Черепанського.

Студенти розповіли, що професія юриста зародилася в Давньому Римі. Першими юристами були жерці, які керували справами релігії і проводили суди. Тоді ж з’явилося багато знайомих нам термінів. Наприклад, слово «прокурор», що означало «піклуватися, спостерігати».

 Загальновизнаним символом правосуддя є Феміда. Найчастіше її зображують із зав’язаними очима, в руках вона тримає меч і ваги – древній символ міри та справедливості.

Сьогодні юристи займаються вивченням права, дослідженнями в даній галузі і практичним застосуванням навичок. Поняття «юрист» включає цілий спектр професій: адвокат, суддя, прокурор, нотаріус, юрисконсульт, слідчий.

5 жовтня у бібліотеці відбулася презентація книги письменниці з Київщини Юлії Любшиної «Мурашки з Житомира». Ідейним натхненником та ілюстратором видання став чоловік авторки – художник та дизайнер Українського національного інформаційного агентства “Укрінформ” Ігор Любшин, який родом із Житомира.

Творче подружжя представило увазі місцевої молоді збірку оповідань про пригоди підлітків, котрі народилися і виросли у чудовому старовинному місті Житомир, де у 90-ті роки минулого століття панувала досить своєрідна атмосфера. Пані Юлія щиро ділилася зі слухачами історією створення книги, а пан Олег пригадував кумедні пригоди з власного дитинства, проведеного в Житомирі. До слова, оповідання, що вміщені в збірку, є автобіографічними. «Усі 17 історій колись відбулися з Ігорем та його друзями. Житомир як локація для творчого занурення – унікальний і привабливий, адже багатий на історичні місця, легенди, архітектурні пам’ятки та чудових людей», – зізнається авторка. Веселі, сповнені повчальних пригод оповідання яскраво доповнені ілюстраціями в стилі коміксів.

30 вересня, у Всеукраїнський день бібліотек, юнацька підвела підсумки благодійної акції «Ліки від нудьги» та подарувала радість читання цікавих книжок пацієнтам онкогематологічного відділення Житомирської обласної дитячої клінічної лікарні. Акція зі збору книжок була оголошена 5 вересня, у Міжнародний день благодійності, спільно з Благодійною організацією «Фонд допомоги онкохворим дітям «Разом до життя».

Протягом вересня до акції долучились небайдужі житомиряни та мешканці інших міст. Колективи шкіл м. Житомира, зокрема ЗОШ №5, №20, №25, ліцею №24, Житомирського автомобільно-дорожнього фахового коледжу Національного транспортного університету, Державного навчального закладу «Центр сфери обслуговування м. Житомир», Житомирського медичного інституту. Загалом у лікарню було передано більше 800 книг для дітей та дорослих.

Маємо надію, що подаровані книги полегшать життя дітей та їхніх батьків у період важкого лікування, а час, проведений із книгою, промайне швидко і з користю.

14 жовтня, на свято Покрови Пречистої Богородиці, в Україні відзначають День захисника України та День українського козацтва. Це  свято, яке увібрало в себе багаті та славні козацькі традиції, уособлює мужність і героїзм оборонців та визволителів рідної землі протягом багатовікової української історії.

Покрова Пресвятої Богородиці було найважливішим святом для запорозьких козаків. В найтяжчі часи іноземного поневолення козацтво виступало справжнім захисником рідної землі, оборонцем віри, моралі та державницьких традицій України. Саме тому день захисника України ми відзначаємо 14 жовтня як символ нерозривного зв’язку всіх поколінь захисників України, як пам'ять про тих, хто в різний час захищав нашу землю від ворога і охороняє її зараз, коли на сході нашої країни йде боротьба за її незалежність і суверенітет.

Юнацька вітає наших захисників зі святом і бажає добра, світлого настрою, козацького здоров’я, бадьорості духу та родинного затишку!