Main content

21 листопада в Україні відзначається День Гідності та Свободи – одне зі знакових офіційних свят, встановлене на честь двох доленосних для сучасної України подій: Помаранчевої революції 2004 року та Революції Гідності 2013-2014 років. Цього дня українці вшановують патріотизм і мужність громадян, які стали на захист демократичних цінностей, ідеалів свободи і демократії, національних інтересів держави та її європейського вибору. Саме 21 листопада 2013 року на Майдані Незалежності у Києві розпочалася акція протесту проти рішення Кабінету Міністрів України призупинити підготовку до підписання Угоди про асоціацію з Євросоюзом. Спочатку зібралося кілька сотень, а вже 24 листопада – понад сто тисяч прихильників євроінтеграції. Після того, як 29 листопада на Євромайдані відбувся мітинг із закликом до відставки уряду та дострокових парламентських виборів, влада вчинила кривавий розгін майданівців.

Напередодні знаменної дати в обласній бібліотеці для юнацтва у форматі онлайн відбулася патріотична бесіда «Єдина духом Україна». Учасник Революції Гідності, волонтер Павло Кобилінський поділився спогадами  про події Євромайдану, що став для українців символом боротьби, утвердження прагнень до європейських цінностей та гідного життя. Павло Миколайович розповів про атмосферу, що панувала на Майдані, про дух братерства, який об’єднував майданівців, про участь у волонтерському русі та здобутки Революції Гідності.

Євромайдан уже стає історією, відходить на другий план на тлі російської військової агресії. Мине ще чимало часу, поки ми сповна зможемо осягнути глибину і значення Революції Гідності для України, її геополітичні масштаби й наслідки. Тому вкрай важливими є для нас спогади учасників подій. Майдан став випробуванням на цінність особистості, виміром людяності та гідності. Саме події Майдану вкотре довели, що українці – вільні і непереможні! Небесна Сотня, що полягла за  свободу, навіки увійшла в історію нашої держави як символ незламного духу й сили українського народу. Слава Україні!

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити