Main content

16 листопада – Міжнародний день толерантності. З цієї нагоди в обласній бібліотеці для юнацтва відбулася онлайн-зустріч за участі студенток соціально-психологічного факультету Житомирського Державного університету імені Івана Франка: волонтерки, консультантки телефону довіри студентської соціальної служби для молоді Анастасії Мальованої та Ірини Купрійчук.

Толерантність – це повага до свободи іншої людини, її поглядів, думок, поведінки, прийняття і правильне розуміння різноманіття культур нашого світу, форм самовираження людини і способів виявлення людської індивідуальності.

Кожна людина заслуговує на толерантне ставлення до себе. Ми зазвичай не помічаємо, що наша поведінка може бути образливою або недоречною по відношенню до інших людей.

Часто об’єктами нетолерантного ставлення стають літні люди. Анастасія Мальована розповіла про необхідність дотримання принципів толерантності під час спілкуванні з людьми похилого віку. Спікерка надала рекомендації щодо подолання бар’єрів при спілкуванні. Потрібно говорити ввічливо, спокійно, не дуже тихо чи голосно. Для людини похилого віку важлива увага і можливість поспілкуватися на цікаві для неї теми.

Ірина Купрійчук розповіла про програми медіації, що запроваджені в школах міста і спрямовані на подолання конфліктів.

Спікерка назвала декілька ефективних способів виховання толерантності у дітей. По-перше, батьки мають стежити за розмовами в сім’ї, адже діти наслідують звичний спосіб спілкування. Якщо в домі заведено ображати дитину, вона звикає до приниження та не ображається, але обов’язково запозичує цю манеру висловлюватися. Так починає проявлятися нетолерантне ставлення дитини до своїх однолітків. А згодом – і до всіх людей.

По-друге, дітям варто розповідати про розмаїття традицій і обрядів різних народів.

По-третє, у дітей необхідно виховувати вміння цінувати відмінності, притаманні оточуючим людям. Кожен з них має право відрізнятися від інших, і це не може бути приводом для цькування.

Всі повинні усвідомлювати головне – толерантна людина ніколи не порушує права інших. Ставитися до кожного треба так, як би ми хотіли, щоб ставилися до нас!

Щоб дізнатися більше, дивіться відео зустрічі.

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити