Main content

12 листопада – Всесвітній день боротьби з пневмонією, однією з найпоширеніших хвороб у світі. Саме цій актуальній проблемі в обласній бібліотеці для юнацтва була присвячена онлайн-зустріч «Як вберегтися від пневмонії» за участі сімейної лікарки, завідувачки амбулаторії загальної практики сімейної медицини №11 КП ЦПМСД Житомирської міської ради Ольги Осадчук.

Пневмонія – гостре інфекційне запалення легенів, яке локалізується у повітряних міхурцях, що мають назву альвеоли. У здорової людини альвеоли наповнені повітрям і нормально функціонують під час дихання. А у хворого на пневмонію в альвеолах накопичуються слиз та рідина, які обмежують надходження кисню.

Збудниками інфекційної пневмонії є бактерії, віруси та грибки. Причиною розвитку бактеріальної пневмонії найчастіше стають пневмококи, які зазвичай локалізуються у носі або горлі. Вони можуть потрапити у легені при вдиханні. Крім того, ці збудники поширюються повітряно-крапельним шляхом при кашлі або чханні.

Насправді, запалення легенів може настигнути будь-яку людину. Але є групи людей, серед яких ця хвороба виникає частіше, протікає важче та має погані прогнози. До такої групи ризику зараховують людей похилого віку, людей, що мають хронічні хвороби нижніх дихальних шляхів, курців, хворих на онкологію, немовлят, дітей та дорослих з імунодефіцитом.

Симптоми пневмонії варіюються від легких до важких та часто схожі з симптомами застуди або грипу, але вони тривають довше і можуть мати важкі наслідки.

Особливо потрібно бути уважними до коронавірусної пневмонії, яка розвивається дуже швидко і вражає дихальні шляхи практично одночасно.

Спікерка наголосила, що антибіотики потрібно приймати тільки за призначенням лікаря, повним курсом і в правильному дозуванні. Безконтрольне лікування антибактеріальними препаратами може призвести до антибіотико-резистентності, коли жодні ліки не здатні будуть допомогти у подоланні хвороби.

На завершення лікарка підкреслила, що ефективна профілактика від пневмонії доволі проста – не курити, вести здоровий спосіб життя і зробити щеплення від тих інфекцій, які призводять до запалення легенів.

Будьте здоровими, бережіть себе та своїх близьких!

Щоб дізнатися більше, дивіться відео зустрічі.

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити