Main content

Імідж кожної бібліотеки створюється її кадрами. Головними якостями бібліотекаря сьогодні  повинні бути не тільки професіоналізм та інтелект, але й креативність, працездатність, винахідливість, невпинний пошук нових ідей. Від їх життєвої та професійної позиції  залежить успіх та престиж бібліотеки.

Розвивати творчу ініціативу, формувати професіоналізм бібліотечних кадрів, стимулювати інноваційні процеси в книгозбірнях можна лише постійно удосконалюючи систему підвищення кваліфікації бібліотекарів.

З 18 по 23 жовтня обласний центр підвищення кваліфікації  працівників культури, мистецтва та туризму Житомирської обласної ради провів дистанційне проблемне навчання «Бібліотечна діяльність за інноваційними напрямами з використанням різноманітних креативних форм» для  працівників публічних бібліотек, які обслуговують юнацтво.

Працівники обласної бібліотеки для юнацтва взяли участь у дистанційному  навчанні на платформі Zoom і презентували колегам свій досвід роботи.

Заступник директора з наукової роботи бібліотеки для юнацтва Тая Павлюк виступила з презентацією «Бібліотека для молоді: сучасний формат діяльності». Вона  ознайомила колег із сучасними інструментами популяризації книги і читання, досвідом організації та проведення різноманітних масових заходів, розповіла про співпрацю з громадськими та культурними організаціями міста та про пошук нових форм роботи. Основний меседж виступу: задля успіху установи бібліотекарям слід не боятися змін, втілювати інноваційні ідеї в життя, бути креативними та ініціативними.

Завідувачка відділу читальної зали Наталія Картавих надала консультацію щодо роботи бібліотеки як учасника євроінтеграційного процесу. Було наведено цікаві та корисні приклади з досвіду роботи  бібліотеки для юнацтва, запропоновано інтернет-джерела для ознайомлення та використання в роботі.

Про візуалізацію у соцмережах розповіла Надія Нужда, завідувачка відділу маркетингу та зв’язків з громадськістю. Яскраві емоції викликав майстер-клас з фотографування, де слухачі вчились робити якісне фото на камеру мобільного телефону. Під час консультації «Бібліотека онлайн. Можливості соціальної мережі «Фейсбук» колеги дізналися, як  здійснити онлайн-трансляцію за допомогою мобільного телефону у соціальній мережі «Фейсбук», яких помилок слід уникати, а яких правил дотримуватися.

Урок з медіаграмотності  «Місце медіа та інформації у сучасному світі» провела провідний бібліограф Тетяна Бабич. Вона ознайомила колег з понятійним апаратом медійної галузі, розповіла про державні, приватні медіа та суспільне мовлення і про те, яка між ними різниця, про позитивний та негативний вплив медіа на суспільство. Слухачі  отримали необхідні знання про те, як відрізнити якісну медійну інформацію від неякісної, як грамотно сприймати, аналізувати та оцінювати медіаконтент.

Завідувачка науково-методичним відділом Людмила Артеменко розповіла про впровадження в практику роботи бібліотек інтерактивних форм і методів, використовуючи досвід роботи бібліотек області. Вона висвітлила інноваційні форми масової роботи, що можуть бути спрямовані на підвищення престижу книги та читання серед юнацтва і молоді  та ефективно використані бібліотеками для отримання додаткових рушіїв впливу на користувачів.

Такі професійні навчання для бібліотекарів з міст та районів області – це можливість підвищити свій фаховий рівень, отримати нові ідеї, творчо опановувати та використовувати у своїй роботі цікавий досвід колег.

Comments are now closed for this entry