Main content

14 жовтня в день святої Покрови Пречистої Богородиці одночасно з Днем українського козацтва наша держава святкує День захисника та захисниці України.

Певно, не знайдеться в Україні людини, яка б не знала про козаків. Про них складено безліч творів, написано книжок і знято фільмів. Образ сміливого парубка, котрий захищає честь та волю нашого народу, міцно закарбувався у пам’яті поколінь. Тож, козак в українській культурі – звитяжний воїн, який боронить віру, гідність та звичаї усього нашого народу.

В рамках патріотичної акції «Синьо-жовтень», працівники обласної бібліотеки для юнацтва провели для учнів ЖМГГ № 23 ім. М.Очерета інтелектуальну гру «Їм належить історія».

Під час гри відбувся жвавий діалог бібліотекарів та учнів. Діти без вагань відповідали, як називається кулясте потовщення на кінці палиці, символ влади гетьмана чи кошового отамана, як називався найстарший, головний отаман та зачіска козака, на якому острові була заснована перша Запорізька Січ та  які традиції, звичаї мали козаки. Школярі проявили кмітливість, показали чудові знання історії часів козаччини.

Славну когорту мільйонів героїв, загиблих у різні часи за соборність та волю України, вже в ХХІ столітті поповнили Герої Небесної Сотні та тисячі наших земляків на Сході України, які боронили Незалежність.

Більше про наших героїв можна дізнатися зі сторінок  історичної, довідкової та художньої літератури, яка представлена в бібліотеці для юнацтва на тематичній поличці «Надія і оберіг держави». Бажаючих ознайомитися з літературою запрошуємо в бібліотеку.

Comments are now closed for this entry