Main content

Напередодні Дня захисників і захисниць України, 11 жовтня, в бібліотеці відбулася патріотична година «Свято мужності та відваги». На зустріч з молоддю завітав учасник бойових дій на Сході України, письменник Василь Піддубний.

День захисників і захисниць України відзначається в Україні 14 жовтня у день Покрови Пресвятої Богородиці та День Українського козацтва. Свято увібрало в себе славні бойові традиції, уособлює мужність оборонців та визволителів рідної землі на всіх етапах її історії. І, звісно, це день героїв сьогодення, які хоробро боронять кордони України від агресора, та усіх тих, хто поклав своє життя на Сході країни в ім’я суверенності та єдності України.

Для героя зустрічі, Василя Піддубного, поняття честі, гідності, братерства, витримки, відповідальності – не просто слова. Пан Василь добровольцем пішов боронити Україну від російського агресора у 2014 році. Упродовж трьох років війни був і снайпером, і кулеметником, а повернувшись із зони АТО до мирного життя, він досі продовжує відстоювати рідну землю силою слова.

У теплій атмосфері пан Василь ділився з юнаками й дівчатами спогадами про буремні роки та про військові будні. Учасники зустрічі  розмовляли про бойове братерство, про обов’язок кожного громадянина стояти на захисті своєї держави. Пережите на війні не забувається, але й не може довго ховатися в глибині душі. Реалії війни, душевні переживання й емоції ветеран АТО переносить на сторінки власних художніх творів. Хоч книг написав ще не багато, проте творчість автора вже має безліч прихильників. Як доказ – збірку «Історії» визнано однією з десяти кращих книг про АТО і номіновано на конкурс «Книга року ВВС». Василь Піддубний також є ініціатором, упорядником і редактором трилогії оповідань «Слово про війну», де зібрані оповідання-спогади бійців АТО про життя на війні. Поділився автор і планами на майбутнє: на черзі вихід двох нових книг – «Повний автобус героїв» і «Татова донечка».

Василь Піддубний вразив молодь тим, що він – не тільки письменник, а й художник та ілюстратор власних книг. Своїм прикладом гість довів: талановита людина – талановита у всьому!

На завершення зустрічі Василь Піддубний побажав молодому поколінню бути патріотами своєї держави, продовжувати славні українські традиції та відстоювати честь і волю України. Приємним сюрпризом для бібліотеки стали подаровані автором книги – «Слово про війну», «Історії» і «Козацькі байки діда Василя».

Захід проведено в рамках патріотичної акції «Синьо-жовтень», присвяченої Дню захисників і захисниць України та Дню українського козацтва, що реалізується обласною бібліотекою для юнацтва протягом жовтня 2021 року. Юнацька дякує герою зустрічі Василю Піддубному за мужність, героїзм, щиру розмову та цікаві книги!

Comments are now closed for this entry