Main content

Професійне свято юристів в Україні відзначається 8 жовтня. Вважається, що саме в цей день 1016 року князь Ярослав Мудрий видав перше зведення законів «Руська правда».

В обласній бібліотеці для юнацтва відбувся тренінг «Служіння праву – це служіння справедливості» до Дня юриста за участі волонтерки безоплатної первинної правової допомоги в Житомирській області, студентки ЖДУ імені І.Франка Валерії Коник та студента ЖДУ ім. І.Франка Євгена Черепанського.

Студенти розповіли, що професія юриста зародилася в Давньому Римі. Першими юристами були жерці, які керували справами релігії і проводили суди. Тоді ж з’явилося багато знайомих нам термінів. Наприклад, слово «прокурор», що означало «піклуватися, спостерігати».

 Загальновизнаним символом правосуддя є Феміда. Найчастіше її зображують із зав’язаними очима, в руках вона тримає меч і ваги – древній символ міри та справедливості.

Сьогодні юристи займаються вивченням права, дослідженнями в даній галузі і практичним застосуванням навичок. Поняття «юрист» включає цілий спектр професій: адвокат, суддя, прокурор, нотаріус, юрисконсульт, слідчий.

Модератори заходу розповіли про переваги та ризики роботи в юридичній сфері. Престижність, широке коло ділових знайомств, можливість одержання державних нагород і премій та гідний заробіток – все це не зменшує небезпеки роботи в умовах постійного стресу, ненормованого робочого дня, а іноді й загрози життю.

Особливо зацікавив учнів тренінг, під час якого вони не тільки показали свої знання, а й дізналися багато нового про правову галузь.

На завершення зустрічі юнаки та дівчата також дізналися про юридичну клініку «Правосвіт», яка діє на базі ЖДУ ім. І.Франка та надає безоплатну юридичну допомогу мешканцям області.

Щоб стати кваліфікованим юристом, слід здобути спеціальну освіту, мати високий рівень інтелекту, широкий кругозір та аналітичний склад розуму. Тільки чесні і непідкупні спеціалісти здатні забезпечити в нашій державі порядок і справедливість.

Comments are now closed for this entry