Main content

7 липня на річці Кам’янка відбувся тематичний Книжковий пікнік для юних книголюбів, організований працівниками юнацької бібліотеки. Саме в ніч з 6 на 7 липня, з нагоди літнього сонцестояння східні слов'яни відзначають традиційне свято Івана Купала, відоме також як Купальська ніч та Іванів день. Цього дня бібліотекарі підготували цікаві розповіді про історію походження одного із наймістичніших свят року, його походження і символіку, магічні властивості вогню, води та різноманітних трав. Юнаки й дівчата дізналися про головні атрибути свята – язичницьких богів Купала і Марену, а також про загадкову квітку папороті. Це, мабуть, єдине язичницьке свято, що збереглося досі та на яке майже не вплинуло християнство.

Учасники пікніку долучилися до майстер-класу з плетіння купальського вінка та конкурсу на кращий тематичний малюнок. Усі разом, взявшись за руки, танцювали довкола багаття та пускали вінки на воду. Цікавими і веселими для дітей стали ігри та забави давніх слов’ян, що розігрувалися в цей день. Наші пращури раділи цьому святу і вірили, що купальські обряди допоможуть їм захистити свій дім і близьких, зміцнити здоров'я та попросити у долі щастя.

 

Психологині Головного управління ДСНС України в Житомирській області провели для учасників пікніку захоплюючу гру «Наукове ворожіння» та розповіли про безпечний відпочинок біля водойм. Діти проявили активність та неабияку кмітливість.

Найактивніші учасники пікніку отримали подарунки від юнацької. З гарним настроєм і позитивом усі повернулись додому.

 

Comments are now closed for this entry