Main content

15-16 червня працівники Житомирської обласної бібліотеки для юнацтва мали змогу долучитися до Всеукраїнського молодіжного бібліокаравану «Читай, юність!», який пройшов у форматі онлайн на платформі Zoom. Організаторами виступили Державна бібліотека України для юнацтва та Миколаївська обласна бібліотека для юнацтва. До участі були запрошені директори, заступники та спеціалісти обласних бібліотек для юнацтва, публічних бібліотек Миколаївської області.

 

Дводенна програма увібрала в себе презентацію роботи Миколаївської бібліотеки для юнацтва, онлайн-зустрічі з книговидавцями, презентації книг миколаївських авторів у жанрах фентезі, поезії, історичного роману, що отримали відзнаки «Коронація слова – 2020», Міжнародної німецько-української премії Олеся Гончара 2021 та конкурсу «Краща миколаївська книга» у номінаціях «Краще видання для дітей та юнацтва», «Кращий літературний дебют» – 2021.

Бібліокараван став платформою для дискусії та обміну досвідом між бібліотечними працівниками бібліотек для юнацтва України.

Інформаційно насиченим був виступ кандидата педагогічних наук, доцентки Галини Миколаївни Гич на тему: «Код читання покоління Z». Спікерка висвітлила актуальні питання читання молоді, вікових особливостей та читацьких уподобань.

У форматі печа-куча відбулися презентації кращих бібліотечних практик України з просування читання серед молоді. Було представлено досвід роботи Запорізької, Львівської, Дніпропетровської, Тернопільської обласних бібліотек для юнацтва та юнацького абонементу Сумської обласної універсальної наукової бібліотеки. Заступник директора з наукової роботи Житомирської обласної бібліотеки для юнацтва Тая Павлюк виступила з презентацією «Будуємо місточки до читання: онлайн та офлайн діяльність», ознайомивши колег із сучасними інструментами популяризації книги й читання. На перший погляд, просування читання – це повсякденна, звична робота, але в умовах надлишку інформації та дефіциту часу вона стає успішною, якщо виходить за бібліотечні стіни та не скута звичними уявленнями. Основний меседж виступу юнацької із залучення до читання користувачів – це пошук нових форм роботи, організація читання, активне освоєння інтернет-простору.

Учасники ознайомились з кращими історіями успіху, ділились практичними кейсами, давали рекомендації. Участь у подібних професійних заходах – це унікальна можливість для бібліотекарів, що працюють з молоддю, отримати цікавий досвід роботи, підвищити професійний рівень, оволодіти новими навичками, інструментами, втілити цікаві ідеї в практику роботи бібліотеки.

Comments are now closed for this entry