Main content

31 травня Україна разом з усім світом відзначає День без тютюну. З цієї нагоди в обласній бібліотеці для юнацтва відбулася онлайн-зустріч за участі Дорофєєва Михайла Юрійовича, лікаря-нарколога КНП «Обласний медичний спеціалізований центр» Житомирської обласної ради.

Лікар розповів, що у сучасному суспільстві паління є поширеною звичкою різних груп населення, в тому числі серед підлітків. Тютюн є легальним, однак нікотин – це наркотик, який руйнує психічне і фізичне здоров’я людини.

 

Іноді в молодих людей складається думка, що коли ти палиш, легше спілкуватися, бути веселим та почуватися невимушено, мати більше друзів. Але насправді неприємний запах з рота, від одягу та волосся, сірий колір обличчя і передчасне старіння, жовті зуби, загальний нездоровий зовнішній вигляд заважають іміджу та успіху молоді. Небезпека тютюнопаління у тому, що воно асоціюється з дорослим життям, самовираженням та не відчувається для здоров’я у молодому віці. В той же час нікотин та інші складові тютюнового диму завдають великої шкоди нервовій системі й мозку, погіршують пам’ять, здатність до навчання, негативно впливають на серцево-судинну і дихальну системи.

Пам’ятайте, курці важче переносять коронавірусну інфекцію, мають великі шанси померти, і їм складніше відновлюватися після перенесеного захворювання.

Особливо шкідливе паління під час вагітності, воно може призвести до непоправних наслідків – уповільнення росту плода, ризиків важких або передчасних пологів, переривання вагітності або синдрому раптової смерті немовляти, вроджених порушень розвитку у дитини.

Хоча найпоширенішою формою паління в усьому світі є сигарети, не менш шкідливим є кальян та електронні сигарети.

Щоб дізнатися більше, дивіться відео зустрічі.

Юнацька бажає всім бути здоровими та уникати шкідливих звичок!

Comments are now closed for this entry