Main content

Патріотизм як духовно-моральна цінність завжди був і залишається пріоритетним завданням функціонування держави, становлення суспільства, розвитку особистості. За цих умов актуальності набуває проблема виховання у молоді патріотизму як почуття приналежності до держави, українського народу, гордості за свою країну та відповідальності за її долю. Водночас постає потреба осмислення проблеми патріотизму в умовах сучасних соціокультурних трансформацій та викликів. Свій внесок у процес формування ідеології патріотизму у молодого покоління здійснюють і бібліотеки.  

Залучити юнаків і дівчат до книги, до проведення вільного часу в бібліотеці допомагає щорічний Тиждень юнацького читання. У час інформаційних перетворень, коли молоде покоління багато часу проводить в Інтернеті, бібліотека робить усе для того, щоб стати цікавою та корисною для молоді, підвищити свій імідж і перетворитися не тільки на інформаційно-освітній, а й на культурно-дозвіллєвий центр.

Сьогодні, коли без Інтернету і цифрових технологій важко уявити собі життя та роботу, здається, що і книга відступає на другий план. Але це зовсім не так. Книга була і залишається незамінним супутником людини, її мовчазним радником, всезнаючим помічником, невичерпним джерелом мудрості. Книга – це вікно у світ культурного розмаїття, це міст, що з’єднує різні цивілізації у часі й просторі.

Сучасні публічні бібліотеки, особливо ті, що працюють з  молоддю, розширюють свій простір, виходять на вулиці для проведення  акцій з популяризації книги та читання – просто неба. Таким користувачам не потрібен читацький квиток. Бібліотекарі не очікують на читача в бібліотеці, а поспішають до нього на зустріч.

Історія нашого народу засвідчує, що без  патріотизму неможлива міцна держава. Зважаючи на це, бібліотека стає містком між формуванням національно-патріотичної свідомості юних громадян та стилем життя кожного жителя Житомирщини. З цією метою КЗ «Обласна бібліотека для юнацтва» Житомирської обласної ради за підтримки Управління культури і туризму  Житомирської обласної адміністрації ініціювала проведення обласної акації з національно-патріотичного виховання «Синьо-жовтень» серед центральних районних бібліотек, міських бібліотек ЦБС, публічних бібліотек ОТГ та сільських бібліотек, що обслуговують юнацтво.