Main content

День пам'яті жертв голодоморів

Тепер правда народна, як білий привид – в крові,

постає на весь зріст перед людством,

 правда переможна: через страждання і саму смерть.

В. Барка

28 листопада, у четверту суботу місяця в Україні вшановують День пам’яті жертв голодоморів. Він був запроваджений Указом Президента України у 1998 році. У 2006 році Законом України Голодомор 1932 – 1933 років був визнаний геноцидом українського народу. Цьогоріч День пам’яті жертв голодоморів проходить під гаслом «Збережи пам’ять. Збережи правду».

Збережи пам'ять. Збережи правду! 1932-1933У ХХ сторіччі українці пережили три голодомори: 1921-1923, 1932-1933 і голод 1946-1947 років. Утім, наймасштабнішим для українського народу був Голодомор 1932-1933 років, здійснюваний тоталітарним комуністичним режимом СРСР. За різними даними, у 1932-1933 роках від голоду загинуло від 4,5 до 10 мільйонів людей. Керівництво Радянського Союзу, маючи намір знищити частину українців, офіційно заперечувало факт масової смертності в Україні від голоду в 1932–1933 роках. Тільки з відновленням державної незалежності український народ зміг зірвати табу з теми Голодомору та жорстокого вбивства радянською владою мільйонів українців.

Традиційно в щорічний національний пам’ятний день українці відвідують поминальне богослужіння і ставлять символічні горщики з зерном та свічками до пам’ятників жертвам голодоморів в Україні. Цьогоріч запроваджені карантинні обмеження забороняють проведення масових меморіальних заходів. Але ця обставина не може перешкодити гідному вшануванню пам’яті жертв Голодомору. Моральний обов’язок держави та суспільства перед минулими й наступними поколіннями – вшановувати пам’ять жертв трагедії. Обласна бібліотека для юнацтва бере участь у скорботній акції «Запали свічку пам’яті». Долучайтеся до акції разом з нами – запаліть свічку у своєму вікні в пам’ять про мільйони замучених голодом українців.

До уваги користувачів бібліотеки до Дня пам’яті жертв Голодоморів представлено виставку-пам'ять «Голгофа голодної смерті».

 День пам'яті жертв голодоморів День пам'яті жертв голодоморів

 

Comments are now closed for this entry