Main content

З нагоди Всесвітнього дня контрацепції обласна бібліотека для юнацтва організувала онлайн-зустріч «Майбутнє варто планувати» за участі Алли Білоченко, лікаря-гінеколога дитячого та підліткового віку Житомирської обласної дитячої клінічної лікарні, координатора департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації за напрямом «Дитяча гінекологія».

Під час зустрічі обговорювалися такі питання: що таке контрацепція і чому вона важлива, які існують методи контрацепції, з якого віку потрібно знати про контрацептиви, який найефективніший метод контрацепції, причини ранньої вагітності.

Спікер розповіла, що контрацепція є одним із найдієвіший способів профілактики абортів,  це метод, який дає можливість молодим дівчатам не тільки запобігти небажаній вагітності, а й мати свідомий вибір, свідоме ставлення до того, коли народжувати, в якому віці і в якому статусі.

Лікар звернула увагу, що методів контрацепції існує досить багато. Для молодої людини, у якої немає постійного партнера, однозначно підходять тільки бар’єрні методи контрацепції (презервативи), оскільки це не лише захист від небажаної вагітності, а й, перш за все, запобігання статевим інфекціям. Якщо ж є постійний партнер, молоді люди перебувають у шлюбі, і пара пройшла обстеження у лікаря, то можна переходити на будь-які інші методи захисту. Найбільш вивченими на сьогодні є гормональні контрацептиви: гормональні імпланти та ін’єкції. Також існує внутрішньоматкова контрацепція: діафрагма зі сперміцидами, вагінальні свічки, креми, спіралі. Лікар-гінеколог також додала про такі засоби контрацепції як: стерилізація, розрізняють чоловічу стерилізацію (вазектомія) і жіночу та контрацептивний пластир.

Уже починаючи з підліткового віку, який, за визначенням ВООЗ, настає з 10 до 19 років,  потрібно інформувати підлітків про засоби контрацепції.

Тема статевого розвитку тривалий час була, а в деяких родинах і до сьогодні залишається табу. Причому ця заборона найчастіше зумовлена не стільки небажанням батьків розповідати, звідки беруться діти, скільки незнанням того, як потрібно висвітлювати таку інформацію. Для цього потрібно проконсультуватися у спеціалістів, зокрема це лікарі-гінекологи та лікарі, які мають достатній рівень знань для того, щоб проінформувати підлітка разом з його батьками і налаштувати на використання методів контрацепції, для запобігання незапланованої вагітності.

Говорити про зміни, що відбуваються в організмі підлітка, а також про сексуальні стосунки необхідно, інакше ваш син чи ваша донька будуть запитувати про це друзів або шукати відповіді на теренах інтернету. Навряд чи відомості, отримані в такий спосіб, будуть коректними й достовірними.

Деякі мами і татусі побоюються, що поінформованість про статевий розвиток спричинить надмірну сексуальну активність підлітків. Однак ці переживання безпідставні. Саме обмеження зазвичай штовхають дітей на необдумані й ризиковані вчинки. А отже, завдання батьків полягає в тому, щоб, розповідаючи дитині про сексуальний бік людського життя, одночасно формувати правильне ставлення до представників іншої статі, виховувати самоповагу й розважливість у власних діях.

Щоб дізнатися більше дивіться відео зустрічі.

Додати коментар


Захисний код
Оновити