Main content

В Житомирській обласній бібліотеці для юнацтва успішно стартував новий навчальний рік в Школі жестової мови.

Жестова мова – мова, якою спілкуються люди з порушенням слуху. У світі налічують понад 120 жестових мов і більше 150 діалектів. На заняттях в юнацькій вивчатиметься українська жестова мова. Вчитель курсу – викладач Житомирської спеціальної школи №2 Сергій Загоруйко.

Програма Школи передбачає вивчення дактилю – ручної абетки (алфавіту) та основ розмовної жестової мови на початковому рівні. Слухачі лекцій зможуть також ознайомитися з особливостями психології та культури нечуючих людей. Засвоюючи базові навички спілкування жестовою мовою, ми прагнемо прибрати бар’єри у спілкуванні з такими людьми.

На першому занятті Школи зібралися люди різного віку та фаху. Серед них працівники ДСНС у Житомирській області, студенти і викладачі  Житомирського університету імені Івана Франка, журналісти житомирських телеканалів, працівники бібліотеки. Кожен мав свою особисту мотивацію –­бажання за допомогою отриманих знань зробити життя людей з вадами слуху більш комфортним, відкрити новий світ, якого ще ніколи не торкалися, відчути нові емоції, отримати нові знання і цікавий досвід.

Сергій Загоруйко у перші хвилини заняття зацікавив усіх присутніх яскравою розповіддю про власний досвід роботи в спеціальній школі №2, де навчаються діти з порушенням слуху. Сергій Анатолійович ознайомив з тематикою курсу, що вивчатиметься, та навчив присутніх декільком з основних жестів. Урок був цікавим, змістовним, насиченим новою інформацією. Час промайнув непомітно і швидко. Наприкінці всі присутні обрали зручний для себе час майбутніх занять.

Безкоштовні заняття Школи жестової мови відбуватимуться в читальній залі обласної бібліотеки для юнацтва (вулиця М. Грушевського, 9) щосереди о 17:00 годині.

 Дивіться про першу зустріч у Школі жестової мови на телеканалі «Суспільне Житомир».

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити