Main content

В п’ятницю, 10 вересня, бібліотекарі юнацької мали змогу відвідати одноденний літературно-мистецький фестиваль «Брусилівська книжкова толока», який проходить у смт. Брусилів вже вдруге та збирає письменників, краєзнавців, видавців, науковців, журналістів та поціновувачів книги з усіх куточків України.

Брусилівщина є батьківщиною багатьох видатних постатей. Брусилівці бережуть пам’ять про видатних земляків: Івана Огієнка – мовознавця, поета, прозаїка, політолога, теоретика канонічного права, професора, перекладача Біблії та релігійної літератури українською, ієрарха Української автокефальної церкви, Олексія Опанасюка – письменника, голови Житомирської обласної організації Спілки письменників України, Олексія Макаренка – українського художника, майстра народного декоративного розпису і лауреата Всеукраїнської премії імені Івана Огієнка.

Заходи толоки відбувалися відразу на п’яти локаціях. На площі перед місцевим Будинком культури та в його залі розгорнули книжкову виставку-ярмарок з презентаціями, лекціями й автограф-сесіями письменників. Протягом дня на сцені виступали колективи художньої самодіяльності, відбувались презентації творів письменників. Зокрема, відбулася презентація книжок видавництва markobook, видань «Микола Міхновський» та «Житомирщина в боротьбі», за участі автора Романа Коваля та видавця Марка Мельника. Цікавою була презентація книжки лауреата Всеукраїнської премії імені Івана Огієнка Володимира Святненка «Брусилівщина в іменах. Науковці». Поруч у парку розмістилися художні виставки та експозиція старовинних рушників. У Брусилівській музичній школі відбулися поетичні читання та підведення підсумків і нагородження переможців літературного фестивалю-конкурсу «І тихим островом калиновим, згадалось батьківське село…» На території скансена «Козацький стан» на гостей книжкової толоки чекали виставка зброї, майстер-класи і козацькі забави, а також фотовиставка Анатолія Джигира «Кам’яний літопис». А для найменших учасників Толоки у приміщенні ліцею імені Г.О. Готовчиця організували фестиваль «Світ дитячої книги».

Для бібліотекарів у місцевій книгозбірні директорка Львівської обласної бібліотеки для юнацтва Тетяна Пилипець провела тренінг «Вийти з режиму інкогніто». Заступниця директора Централізованої бібліотечної системи для дорослих м.Львова Наталія Білута поділилась новими ідеями для бібліотек. Письменники зі Львова Олена Лотоцька поділилась спогадами з дитинства та розповіла про свою першу прозову книгу, презентували свої творчі доробки письменники Анна Хома та Віктор Янкевич.

Радо зустріли бібліотекарів в історичному музеї ім. І.І.Огієнка, що представляє дві експозиції присвячені історії Брусилівського району і міста Брусилів та життю і діяльності Івана Огієнка.

Юнацька дякує організаторам Брусилівської книжкової толоки за гостинність, позитивні емоції, можливість відкривати для себе світ книги, нові імена та нові знайомства.

Додати коментар


Захисний код
Оновити